Arrondissement of Strasbourg, Bas-Rhin, Europe

Słów kilka o świątecznej 🎄 stolicy świata 🎅

Od migoczących światełek 🎄, przez kolędy, po puchaty śnieg ❄️ pokrywający otoczenie, Boże Narodzenie 🎅 jest radosnym doświadczeniem dla wielu ludzi na całym świecie.

Podczas gdy zielone i czerwone szaliki, renifery i błogi śmiech Świętego Mikołaja są uważane za dziecinną zabawę w wielu europejskich miastach, Strasburg kwitnie w tym sezonie i nie bez powodu został nazwany "Świąteczną Stolicę Świata".

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·10.11.2022
Udostępnij

Święta Bożego Narodzenia w Strasburgu zawsze były niezwykłym momentem, a z każdym rokiem celebracja wydaje się przybierać na sile. I mimo wysiłków innych miast europejskich, aby stworzyć równie ujmujące doświadczenie, wszystkie drogi prowadzą do... Strasburga.

Z idyllicznymi katedrami, osobliwymi brukowanymi uliczkami i malowniczymi kanałami, Strasburg ma charakterystyczna atmosferę, która od dawna przemawia do tradycyjnych podróżników.

To miasto we wschodniej części Francji dzieli kulturę, historię i granice z Niemcami, a jego strategiczne położenie sprawiło, że miasto prosperowało przez wieki. W XIII wieku Strasburg został uznany za najbogatsze miasto Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Połączenie kultur - niemieckiej i francuskiej - również przyczyniło się do przyjaznego charakteru jej mieszkańców. Niemiecka kultura przynosi wartości chrześcijańskie, miłość do piwa i filozofię, podczas gdy francuska dokłada sztukę, modę, wartości rodzinne i romantyzm. Ta unikalna mieszanka sprawiła, że Strasburg stał się idealnym miejscem dla podróżnych, którzy chcą doświadczyć obu tych kultur za jednym razem.

Z idyllicznym jarmarkiem świątecznym dopełnionym niemieckim akcentem, starymi domami z muru pruskiego ozdobionymi bajkowymi lampkami, klasycznymi koncertami w kościołach i wykwintnymi daniami, Boże Narodzenie w Strasburgu zawsze było, jest i będzie magicznym doświadczeniem.

Usytuowany w sercu Grande Île w Strasburgu jarmark świąteczny jest jednym z najstarszych i najczęściej odwiedzanych w Europie. Został również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Znany jako Marches de Noel po francusku i Christkindelsmarik po alzacku odbył się po raz pierwszy w 1570 roku i od tego czasu jest tradycją w Strasburgu. Rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa do ostatnich dni grudnia.

Jarmark naprawdę zapiera dech w piersiach, zakręci Wam się w głowie od jarmarcznych światełek i dekoracji, i zakochacie się w budynkach z misiami i innymi mieniącymi się dekoracjami świątecznymi. A najmłodsi Piraci zupełnie oniemieją z zachwytu.

Słynny jarmark bożonarodzeniowy odbywający się na Place Kleber wzbudził zainteresowanie wielu podróżnych szukających wyjątkowych doświadczeń kulinarnych podczas pobytu w Strasburgu, dzięki szerokiej gamie wypiekanych potraw i napojów.

Z ciekawostek, jodły od dawna były symbolami świąt Bożego Narodzenia, a Strasburg był jednym z najwcześniejszych miejsc, gdzie dekorowano je w tym sezonie.

Podobnie jak ożywiony świąteczny nastrój w Strasburgu, 30-metrowa choinka jest jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji we Francji i w całej Europie. Zostaje pokryta siedmioma kilometrami lampek, około 40 gigantycznymi bombkami o średnicy 65 cm, złotymi gwiazdkami, ciasteczkami, świeczkami i podświetlanymi aniołami.

Niezwykła ekspozycja choinki stała się jednym z żywych symboli Bożego Narodzenia w Strasburgu i tradycją, która wyróżnia miasto spośród innych świątecznych miejsc na kontynencie.

Skrupulatność i wielka dbałość o szczegóły podczas świąt Bożego Narodzenia wyjaśnia, dlaczego Strasburg pozostaje świąteczną stolicą świata. Od gigantycznych choinek po wyjątkowe jarmarki świąteczne, długa tradycja tego miasta będzie żyła przez wieki.

🌲🌲🌲🌲

🛏 NOCLEGI

Jeśli szukacie sprawdzonych i niedrogich noclegów w Strasbourgu warto zajrzeć do którejś z poniższych wyszukiwarek: