WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

person, scale

Ta linia lotnicza waży pasażerów przed wejściem na pokład ⚖️🏋️

Air New Zealand waży swoich pasażerów przed lotami, najwyraźniej ze względów bezpieczeństwa, ale dlaczego właściwie to robią?

Opublikował/a
C. 'silver-tooth' Sharpe·9.06.2023
Udostępnij

Sprawy mają się tak: między 31 maja a 2 lipca Air New Zealand ustalić wagę 10 000 pasażerów. Nowozelandzki przewoźnik prowadzi nietypowe badania wśród pasażerów. Obecnie waży pasażerów przed lotami międzynarodowymi. 2 lata temu linia lotnicza przeprowadziła podobną akcję, ale skoncentrowała się wtedy na pasażerach lotów krajowych.

Rzecznik Alastair James powiedział: „Ważymy wszystko, co leci samolotem – od ładunku, przez posiłki na pokładzie, po bagaż w luku bagażowym”.

Dlaczego ważą pasażerów?

Celem jest stworzenie średniej masy ładunku pasażerskiego i pomoc pilotom w lepszym zrozumieniu masy i wyważenia samolotu przed startem, a także długoterminowa pomoc w oszczędzaniu paliwa.

Od 2004 roku średnia waga pasażerów (razem, nie każdego z osobna 😉) wzrosła o 77 kilogramów (170 funtów), więc Urząd Lotnictwa Cywilnego wymaga regularnej aktualizacji danych.

Czy muszę to zrobić?

Ankieta jest dobrowolna i całkowicie anonimowa, więc ani personel linii lotniczych ani inni pasażerowie nie będą mogli zobaczyć wagi danej osoby.

Jak mówi rzecznik Alastair James: „Wiemy, że wejście na wagę może być krępujące. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nigdzie nie ma widocznego wyświetlacza” – powiedział James. „Ważąc się, pomożesz nam latać bezpiecznie i wydajnie za każdym razem."

Co myślicie o tym pomyśle? Dalibyście się zważyć? Dajcie znać w komentarzach!

🏋️🏋️🏋️

Zgłoś wątpliwości prawne