WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Beach, Blue, Boat

✅ Tajlandia znosi restrykcje dla zaszczepionych! ✅

Tajlandia w piątek ogłosiła zakończenie obowiązkowych testów na Covid-19 dla zaszczepionych podróżnych. Kraj ten wzmaga wysiłki na rzecz ożywienia przemysłu turystycznego mocno dotkniętego pandemią w ostatnich latach.

Opublikował/a
Patryk·16.10.2023
Udostępnij

Od 1 maja w pełni zaszczepieni przyjezdni nie będą już musieli poddawać się testowi po przyjeździe, co wiązało się dodatkowo z izolacją w wyznaczonym hotelu do czasu otrzymania wyniku.

Władze Tajlandii będą teraz wymagać od przyjezdnych przedstawienia dowodu szczepienia i ubezpieczenia zdrowotnego w wysokości co najmniej 10 000 USD.

Nieszczepieni podróżni będą musieli albo pokazać negatywny wynik testu wykonanego w ciągu 72 godzin od wyjazdu do Tajlandii, albo przejść pięciodniową kwarantannę hotelową i wykonać test na miejscu.

Już na początku kwietnia Tajlandia zrezygnowała z obowiązkowych testów na Covid przed przybyciem.

Eksperci szacują, że w tym roku do Tajlandii przyjedzie około pięciu milionów międzynarodowych gości, w porównaniu z prawie 40 milionami w 2019 roku.

W kraju średnia siedmiodniowa liczba nowych infekcji dziennie wynosi około 20 000, a dzienna śmiertelność utrzymywała się powyżej 100 przez prawie dwa tygodnie.

- Źródło: France24

Zgłoś wątpliwości prawne