WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Aerial View, Cliff, Coastal and oceanic landforms

To miasto chce, żeby zaprzestać ciągnięcia po nim walizek na kółkach 🧳❌

😮 Aby walczyć z dużą liczbą turystów i mieć więcej miejsca na ulicach oraz zmniejszyć hałas, Dubrownik w Chorwacji prosi przyjezdnych o zaprzestanie używania walizek na kółkach w mieście. 🚫

Opublikował/a
Steffi·20.07.2023
Udostępnij

Mandat za ciągnięcie walizki na kółkach przez Dubrownik?

Aby zmniejszyć hałas w mieście i zrobić więcej miejsca na ulicach, chorwackie miasto Dubrownik prosi turystów o zaprzestanie ciągnięcia walizek po ulicach.

Wszyscy znamy tę sytuację - późny lot do domu, aby maksymalnie wykorzystać czas wakacji, a więc i spacery z bagażem. W Dubrovniku powodowało to poważne zakłócenia i mówiono nawet o nakładaniu mandatów na turystów przyłapanych z walizkami, chociaż Chorwacka Rada Turystyki wycofała się obecnie z tego pomysłu.

Mieszkańcy skarżą się jendak na hałas powodowany walizkami od dłuższego czasu. Jeśli więc podróżujecie do starego miasta Dubrownika z walizką na kółkach, powinniście ją... nosić.

Jesienią nowy system ma ułatwić ten problem. Ma się pojawić więcej miejsc do przechowywania walizek (od listopada), a także mówi się zorganizowaniu bezpłatnego transport do miejsca zakwaterowania.

Zakaz noszenia klapek w Cinque Terre

Dubrownik nie jest jedynym miastem, w którym zakazy są wykorzystywane do walki z nadmierną turystyką i jej konsekwencjami. Na przykład na niektórych włoskich wyspach w sezonie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów, a na Sardynii dostęp do części plaż jest ograniczony. W regionie turystycznym Cinque Terre, podróżni zakładają teraz pełne buty. Każdy, kto zostanie przyłapany na noszeniu klapek na szlaku turystycznym wzdłuż klifów łączących malownicze miasteczka, może spodziewać się grzywny w wysokości do 2500 euro (ponad 11000 PLN).