WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Asia, Israel, Tel Aviv

Ułatwienia w podróżach do Izraela

Od 21 maja wjazd na teren Izraela będzie nieco prostszy. Kraj nie znosi obostrzeń całkowicie, ale je luzuje.

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·19.09.2023
Udostępnij

Do tej pory, poza posiadaniem negatywnego testu PCR przy wjeździe do Izraela, należało również wykonać drugi test, tuż po wylądowaniu (do momentu otrzymania negatywnego wyniku, obowiązywała krótka kwarantanna).

Zasady zmieniają się od 21 maja. Dodatkowy test nie będzie już konieczny.

Jak obserwowaliśmy przez długi czas, Izrael do niedawna był całkowicie zamknięty na turystykę. Luzował obostrzenia, pojawiał się nowy wariant wirusa, więc znów decydował się na całkowity zakaz wjazdu. Otwieranie i zamykanie granic było na porządku dziennym.

Od marca turyści mogą już podróżować i przekraczać granicę, jednak spełniając restrykcyjne warunki.

Obecnie Izraelski rząd zapowiedział, że od 21 maja zniknie obowiązkowy test po przyjeździe do Izraela (do tej pory wykonywany na lotnisku Ben Gurion, jedynym dostępnym dla obcokrajowców). Dzięki temu zniknie też wspomniana krótka kwarantanna.

Nie zmienia to faktu, że wciąż należy posiadać negatywny wynik testu zrobionego przed wylotem. Ale na szczęście od dziś (10 maja), ważne będą również testy antygenowe (do tej pory akceptowane były tylko PCR). Nie zapominajmy jednak, że testy antygenowe mają ważność jedynie jeśli są wykonane 24h przed wjazdem na terytorium kraju. (PCR można wykonać do 72h przed przyjazdem).

Obowiązkowe jest również wypełnieniu formularza wjazdowego i wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego COVID-19.

Jeżeli macie ochotę na odwiedzić Izrael, zostawiamy Wam link do najtańszych opcji lotniczych.

Wpiszcie daty, wybierzcie miejsce wylotu i ruszajcie!

Zgłoś wątpliwości prawne