WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Art, Atmosphere, Cloud

Ułatwienia w podróżach ✈️ do USA 🇺🇸

Długo czekaliśmy na ten moment, ale powoli widzimy światełko w tunelu. Stany Zjednoczone luzują restrykcje wjazdowe związane z COVID-19.

Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·13.06.2022
Udostępnij

Nadchodzi lato i Stany Zjednoczone znoszą obowiązujący od dawna wymóg, aby wszyscy podróżni wjeżdżający do kraju przedstawiali negatywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19.

Dla wielu amerykańskich podróżnych oznacza to, że nie będą już musieli martwić się kłopotliwymi testami przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, ani kosztami i obciążeniami związanymi z pobytem za granicą w celu odbycia kwarantanny i oczekiwania na negatywny wynik testu, jeśli test przed podróżą wypadnie pozytywnie.

Natomiast osoby wyjeżdżające za granicę do USA mogą planować podróże bez obawy, że będą musiały je odwołać z powodu pozytywnego wyniku testu. Jednak pamiętajmy, że większość osób niebędących obywatelami USA nadal musi być zaszczepiona, aby móc podróżować do tego kraju.

Co trzeba wiedzieć o nowej polityce turystycznej USA

Zasada, która została wprowadzona w styczniu 2021 r., przestała obowiązywać podróżujących do USA w niedzielę 12 czerwca o godz. 12:01 czasu ET. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób twierdzi, że dokona ponownej oceny tej zasady, jeśli sytuacja w Covid-19 ulegnie zmianie.

Sytuacja ta jest następstwem intensywnych nacisków ze strony organizacji turystycznych, które starają się przywrócić równowagę w branży po ponad dwuletnim okresie spowolnienia spowodowanego pandemią.

Prezes USTA (Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystycznego) Roger Dow podkreślił, że zniesienie wymogu przeprowadzania testów może przynieść dodatkowe 5,4 miliona turystów do USA oraz dodatkowe 9 miliardów dolarów w wydatkach na podróże do końca 2022 roku.

Mimo, że wiele osób z branży turystycznej popiera ten rozwój, niektórzy eksperci ostrzegają przed zwiększonym popytem, mniejszą dostępnością i wyższymi cenami, które z pewnością będą miały miejsce w wyniku tego wydarzenia.

Osoby niezaszczepione wciąż muszą okazać negatywny test.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Źródło: CNN.

Zgłoś wątpliwości prawne