Hotele
Eko domek na drzewie w Tulum
Udostępnij
AZULIK Uh May

Na skraju dżungli, niedaleko plaży i do tego jaki design!

Mistyczny hotel AZULIK Uh May położony jest w sercu dżungli, 30 minut od tropikalnego wybrzeża Tulum. Jest to inspirujący projekt architektoniczny składający się z kilku budynków w kształcie muszli z podwyższonymi spiralnymi chodnikami i drzewami przedzierającymi się przez podłogę aż po sufit.

Szczegóły

Ta nieziemska konstrukcja przypomina coś z Małej Syrenki, a jednocześnie przywołuje obrazy leśnych wróżek.

Ten hotel to pomysł słynnego hotelarza Rotha. AZULIK Uh May jest centrum holistycznym; jest to po części szkoła artystyczna, po części galeria sztuki, a po części laboratorium badań ekologicznych. (Współpracownikiem jest nie kto inny jak Santiago Rumney Guggenheim, wnuk legendarnej galerystki Peggy Guggenheim.)

Ten hotel to część sieci 5-gwiazdkowych eko-kurortów Roth AZULIK w Tulum tylko dla dorosłych, w którym można sobie zrobić detoks od cywilizacji.

Dodatkowo można skorzystać z medycyny przodków w domu poświęconemu uzdrawianiu szamańskiemu, jodze i medytacji dźwiękowej.

Ośrodek składa się z przypominających gniazda willi na drzewie, które emanują zrelaksowaną atmosferą tuż nad brzegiem oceanu. Nie ma tu światła elektrycznego (tylko świece), nie ma klimatyzacji ani telewizora, a głównym udogodnieniem jest matka natura!

W domkach na drzewie znajduje się wyjątkowa wanna z mozaiki Majów, w której można zażyć specjalnej, orzeźwiającej kąpieli w świętej wodzie cenote.

To nie jest zwykła chatka na plaży, ale magiczne miejsce, w którym można naładować baterie i na nowo połączyć się z naturą. To idealne miejsce na odpoczynek, gdy tylko znikną ograniczenia!

Na miejscu znajduje się również japońsko-meksykańska restauracja, serwująca wykwintną dania łączące obie te kuchnie.

Ile kosztuje takie zakwaterowanie? Noc w tym ośrodku nie jest tania. Noclegi w willach zaczynają się od 1571 PLN/os za noc, a najdroższe osiągają cenę nawet 18 000 PLN/os za noc! Przy takich cenach jest to zdecydowanie jedyna w swoim rodzaju rezerwacja. Dodamy go do naszej listy życzeń, gdy w końcu wygramy na loterii!

Tagi

NietypowePlażaDomki na drzewie