Impressions and Other Assets/l14_tbvih6
Hotele

Najpiękniejsze hotele w Laponii

Tutaj przyśnią Ci się najpiękniejsze (zimowe) sny!

Opublikował/a
Agata
26.12.2021
Udostępnij

Laponia to nie tylko kraina zorzy polarnej i Świętego Mikołaja, to także magiczne terytorium obejmujące 4 kraje pośród niesamowitej przyrody. Fascynująca zimą i latem dzięki dniom polarnym - Laponia jest wspaniałym przeżyciem.

Właśnie rozpoczął się sezon zorzy polarnej, dajcie się więc zainspirować najpiękniejszymi noclegami w Laponii!

Gdzie

  • Lapland

Szczegóły

  • Icehotel Szwecja

Dobrze widzicie, ten hotel jest rzeczywiście zrobiony z bryły lodu! Położony w szwedzkiej Laponii, oferuje wyjątkowo zaprojektowane pokoje ozdobione lodowymi posągami i topi się wiosną, gdy temperatura się ociepla. Do wyboru są też tradycyjne „ciepłe” pokoje i domki.

  • Santa's Igloos Arctic Circle

Położone zaledwie rzut kamieniem od wioski Świętego Mikołaja, igloo za kołem podbiegunowym w Rovaniemi pozwoli Wam podziwiać zorzę polarną prosto z łóżka. Nie martwcie się - będzie Wam tu ciepło!

  • Lapland Hotels Luostotunturi & Amethyst Spa

Ten hotel znajduje się w Luosto, Finlandia. Bardziej tradycyjny niż poprzednie, oferuje rustykalne zakwaterowanie, pełne komfortu i relaksu po dniu spędzonym na śniegu. Jego mocną stroną jest niewątpliwie spa z sufitem wysadzanym ametystami.

  • Arctic Treehouse Hotel

Minimalizm, komfort i design: to hasła przewodnie tego hotelu. Pomiędzy tradycją a nowoczesnością Arctic Treehouse oferuje również panoramiczną restaurację i różne aktywności.

  • Treehotel

Dobra wiadomość dla entuzjastów domków na drzewie: w Harads w Szwecji znajdziecie kilka naprawdę wspaniałych. Obiekty są różne: od chatek w kształcie latającego spodka po ptasie gniazdo!

  • 190-letni drewniany dom

Zbudowany w 1830 roku dom na obrzeżach Kittilä zanurzy Cię w historii Finlandii. Wygodny i wyposażony w saunę będzie doskonałą bazą wypadową do obserwacji zorzy polarnej.

  • Wilderness Hotel Nellim & Igloos

Ten hotel oferuje do wyboru domki i igloo, które będą idealne zarówno na zimę i lato. Nad brzegiem jeziora Inari można uprawiać różne zajęcia - od jazdy na skuterach śnieżnych po przejażdżkę psim zaprzęgiem.

  • Arctic Village

Noclegi w Laponii mogą być niestety drogie, wiemy o tym. Dlatego na koniec dorzucamy interesującą alternatywę. Znajdujące się w Murmańsku w Rosji igloo są dostępne w bardzo przystępnej cenie i łączą glamping i widoki na zorzę polarną.

Tagi

AktywnieWeekendNietypoweTermyNartyRomantycznieZorza polarna