Black Friday: Znajdź najlepsze okazje i oferty!

Jest taki czas w listopadzie, gdy sezonowe zakupy osiągają największe zainteresowanie z całego roku. A co za tym idzie - również najlepsze ceny i najciekawsze oferty! Co roku w listopadzie przypada Black Friday - Czarny Piątek - dzień największych wyprzedaży, a zarazem początek zakupów przed Bożym Narodzeniem.
Natomiast w pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku przypada Cyber Monday - Cyber Poniedziałek - wtedy możecie ponownie upolować świetne ceny, w szczególności (ale nie wyłącznie!) w sklepach internetowych. Albo na tanie podróże!
Bo Black Friday i Cyber Monday (razem nazywane Cyber Week - Cyber Tygodniem) to nie tylko polowanie na promocyjne ceny ciuchów i tłumne szaleństwo w sklepach. Na wakacje, urlopy i podróże również znajdziecie w tym czasie świetne ceny i promocje godne tej najważniejszej wyprzedaży w roku!

Nasza piracka podpowiedź: Jeśli naprawdę chcecie się w pełni zanurzyć w atmosferze szaleństwa wyprzedaży - zdecydowanie najlepiej wybrać się w tym czasie do Nowego Jorku - wtedy na największe rabaty i okazje oraz na spektakl wyprzedażowych wydarzeń i... walk będziecie mieć miejsce "w pierwszym rzędzie".
A że wyprzedaże w Czarny Piątek robią się coraz bardziej popularne na świecie - warto wybrać się również na city break do Londynu czy Berlina i zapolować na najlepsze oferty! 

Co to jest Black Friday?

To komercyjne i zakupowe "święto", kiedy absolutnie wszystko kręci się dookoła wyprzedaży, rabatów i promocji. W USA początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem i często dla sprzedawców najbardziej dochodowy dzień z całego roku!

Czarny Piątek cieszy się z powodów komercyjnych coraz większą popularnością w wielu krajach świata, również w Polsce. Najwięcej i najlepsze zniżki i promocje znajdziecie na zakupy online.

Z okazji Black Friday również u WakacyjnychPiratów możecie znaleźć świetne i specjalne oferty i rabaty na hotele, wyjazdy z biurami podróży czy tanie loty!

Kiedy przypada Black Friday?

Czarny Piątek to piątek następujący bezpośrednio po amerykańskim (czwartkowym) Święcie Dziękczynienia. To zawsze czwarty (i najczęściej ostatni) piątek listopada.

W najbliższych latach Black Friday przypada w następujących terminach:

  • 2021: 26. listopada

  • 2022: 25. listopada

Skąd wziął się Black Friday?

Szaleństwo zakupów zaczęło się już w latach 30. XX wieku w USA. Jednak pod nazwą Czarnego Piątku zjawisko występuje dopiero od lat 60. XX wieku. Po czwartkowym Święcie Dziękczynienia wiele osób przedłużało sobie po prostu weekend biorąc w piątek wolne. W ten sposób powstał tradycyjny długi weekend w okresie przedświątecznym spędzany zwykle z rodziną. Sprzedawcy postanowili wykorzystać ten dzień, a nawet cały tydzień, na rozpoczęcie świątecznych zakupów spodziewając się co roku dużego zarobku.

W Polsce Czarny Piątek zaczął robić się popularny dopiero niedawno, ok. 2015 roku, ale od tego czasu rabaty i promocje w ten dzień szturmem podbijają sklepy (w szczególności te internetowe), jak i serca (i portfele) klientów, chcących upolować najlepsze oferty.