Impressions and Other Assets/lavender_picnic_AdobeStock_447562758_se98q9
Różne

Bajkowy piknik pośród pól lawendy we Włoszech

Wpisz do kalendarza i wpadnij na kolejny sezon lawendy!

Agata
Opublikował/a
Agata
23.09.2021
Udostępnij

Już wiemy, na co będziemy czekać cały rok - na sezon lawendy! Bo ten sezon nie dość, że jest wyjątkowy ze względu na przepięknie wyglądające pola lawendy to jeszcze dodatkowego uroku dodaje fakt, że możecie wybrać się na piknik pośród nich. Czytajcie dalej, a powiemy Wam gdzie!

Szczegóły

Miejsce, które organizuje te wyjątkowe pikniki pośród pól lawendy to farma Azienda agricolaValtresinaro, znajdująca się na wzgórzach Viano we Włoszech (region Emilia-Romania). Oprócz samej lawendy na farmie uprawia się jeszcze małe owoce, zboża oraz nagietek lekarski ze szczególnym poszanowaniem przyrody i różnorodności biologicznej. Farma jest certyfikowanym gospodarstwem ekologicznym.

Największą atrakcją farmy jest oczywiście piknik pośród pól lawendy! Żeby zarezerwować sobie miejsce, należy skontaktować się z farmą mailowo: [email protected] , na ich stronie Facebookowej albo telefonicznie: +39 328 586 6386.

Na farmie można także zakupić kosmetyki powstałe na bazie lawendy, czerwonych owoców i nagietka. Mąka uzyskana z tutejszych zbóż wykorzystywana jest w rodzinnej pizzerii (Mister Pizza), która znajduje się w centrum Reggio Emilia.

Sezon na lawendę we Włoszech trwa od ok. maja do sierpnia. Wpiszcie więc koniecznie to do swojego kalendarza i w kolejnym sezonie koniecznie odwiedźcie to miejsce!

Tagi

NietypoweRomantycznie