Cap Rocat
Różne

Cap Rocat 5 *: stara forteca przerobiona na luksusowy hotel

Designerski hotel na Majorce z ponad 100-letnią historią

Opublikował/a
Agata
15.05.2022
Udostępnij

Majorka to niekwestionowana królowa urlopów wśród wielu z nas. Jeśli się tam wybieracie i chcecie nocować w miejscu nie tylko luksusowym, ale także bardzo oryginalnym, pozwólcie, że przedstawimy Wam 5* hotel Cap Rocat - ta stara XIX-wieczna forteca została przekształcona w luksusowy hotel w pięknej lokalizacji w Zatoce Palma.

Twierdza, uznana za Zabytek Kultury, nigdy jako taka nie powstała, a 10 lat temu została odrestaurowana z zachowaniem oryginalnych elementów i tworząc niepowtarzalną bazę noclegową, należącą do prestiżowej sieci Small Luxury Hotels of the World.

Szczegóły

Począwszy od stref wypoczynkowych, hotel dysponuje pokojami i apartamentami. Wszystkie apartamenty posiadają taras, a niektóre z nich mają nawet baseny. Najpiękniejsze w nich mają nawet baseny infinity z widokiem na morze.

W hotelu znajdują się dwie restauracje: La Fortaleza, prowadzona przez szefa kuchni Víctora Garcíę i specjalizującą się w kuchni majorkańskiej z awangardowym akcentem, oraz Sea Club z widokiem na morze i opalanym drewnem piecem, gdzie spróbujemy dania z ryżu i gulaszy.

Wreszcie kolejną z usług na poziomie hotelu tej kategorii, której nie mogło zabraknąć, jest oczywiście SPA. Znajduje się w najbardziej ukrytej części twierdzy i ma basen ze słoną wodą przykryty szklanym dachem, który zalewa go światłem w ciągu dnia. Ponadto SPA oferuje zabiegi upiększające i kosmetyki naturalne.


Na szczególne wyróżnienie zasługuje również ze względu na swoje położenie w Zatoce Palma, niedaleko Cala Blava. Spokojna okolica z dala od zgiełku, została ogłoszona obszarem przyrodniczym o szczególnym znaczeniu. Hotel jest szczególnie zaangażowany w poszanowanie środowiska i obronę zrównoważonej turystyki.

Dodatkowe informacje

Cena noclegi tutaj nie jest do końca tania, ale jest to pomnik narodowy znajdujący się w jednym z najbardziej odległych obszarów wyspy, posiadający wszystkie cechy 5* hotelu. Oznacza to, że oprócz komfortu i prywatności oferuje ekskluzywność tak cenioną przez wielu podróżników.

Jeśli chcecie zarezerwować tu nocleg, możecie to zrobić poniżej:

Zdjęcia

Tagi

LuksusowoRomantyczniePlażaNietypowe