Impressions and Other Assets/kolarbyn-unique-rentals-sweden-central-sweden-780x520-c-center_plwywk
Różne

Chata pośrodku lasu

Zredukuj wszystko do podstaw i ucieknij od codzienności

Agata
Opublikował/a
Agata
12.10.2021
Udostępnij

Nie ma co ukrywać, jest to dość prymitywna chata. Ale właśnie o to w tym wszystkim chodzi, jeśli szukacie miejsca, by kompletnie zaszyć się z dala od wszystkiego. Chata Kolabryn pośrodku lasu spełnia swoje zadanie, gdzie odpoczniecie z dala od cywilizacji, wyciszycie zmysły i będzie obcować 24h/dobę z naturą.

Gdzie

  • Skinnskatteberg
  • Skinnskattebergs kommun
  • Västmanlands län
  • Szwecja

Szczegóły

Zanim zarezerwujecie nocleg tutaj, bądźcie gotowi, że jest to bardzo podstawowy nocleg. Jednak właśnie dlatego jest to miejsce wyjątkowe dla osób, które chcą obcować z naturą, nieco zwolnić tempo dnia codziennego oraz po prostu pobyć.

Kolarbyn nazywany jest „najbardziej prymitywnym hotelem w Szwecji”. Nie ma tu prądu, tylko świece i trzaskający kominek. Po tak cichej nocy budzi Was śpiewu ptaków i jeśli chcecie możecie wskoczyć na orzeźwiającą kąpieli do jeziora.

Nie ma tu prądu ani wody, wodę pochodzi ze źródła, które znajduje się w odległości krótkiego spaceru od chatki. Można zabrać tu ze sobą psa (byle tylko nie polował na zwierzęta w lesie!).

Chata jest otwarta od maja do października. Warto odwiedzić ją latem, by doświadczyć nocy polarnej (słońce świeci 24 godziny), jesienią można pójść na grzybobranie, a wiosną zobaczyć jak natura budzi się do życia.

Na miejscu znajduje się rustykalna kuchnia i miejsce na śniadanie, gdzie można dostać chleb i ugotować jajka. Znajduje się tu też kilka kominków, w których można przygotować własne jedzenie. Każda chata ma swój własny kominek.

Hotel został założony zimą 1996 roku przez mieszkańców wsi Skinnskatteberg. Założyciel Kolabryna chciał stworzyć warunki dla osób zainteresowanych wypalaniem węgla drzewnego i innymi tradycyjnymi praktykami.

Co można robić na miejscu oprócz samego noclegu? Można iść na spacer, skorzystać z sauny, wykąpać się w jeziorze, obcować z naturą, obserwować ptaki. Przez cały sezon oferowane są różnorodne wycieczki z przewodnikiem, żeby posłuchać wycia wilków, zobaczyć łosie, bobry, rysiem, można także pojeździć konno.

Gospodarze zalecają zabrać ze sobą odzież i obuwie odporne na warunki atmosferyczne na piesze wędrówki, ciepłą odzież na zimne noce, aparat fotograficzny, lornetkę, latarkę, śpiwór i poduszkę, kostium kąpielowy, ręczniki, bidon i przekąski.

Koszt noclegu w Kolabrynie to 98€ (450 PLN) dla 2-3 osób. W cenę wliczone jest ekologiczne śniadanie i korzystanie ze współnej pływającej sauny, śpiwór, świece, zapałki, sprzęt kuchenny, drewno opałowe, a także korzystanie z chaty wspólnoty. Dodatkowe łóżka (dzieci w wieku od 3 do 12 lat) są dostępne za dodatkową opłatą: 415 SEK za noc (ok. 187 PLN).

Usługi na życzenie: piesze wycieczki, jazda konna, prywatne korzystanie z sauny (1,5h za 400 SEK = 181 PLN), wanna z hydromasażem, wypożyczenie śpiwora (200 SEK = 90 PLN), wypożyczenie kajaków (250 SEK = 113 PLN za pół dnia) safari na bobry lub łosie.

Gospodarze przeznaczają część dochodów z noclegu na ochronę środowiska przyrodniczego i kulturowego.

Jak podoba Wam się taki koncept noclegu? Spróbowalibyście czegoś takiego?

Dodatkowe informacje

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony https://www.welcomebeyond.com/property/kolarbyn/

Zdjęcia

  • Impressions and Other Assets/kolarbyn-unique-rentals-sweden-central-sweden-4-780x585-c-center_hvppos
  • Impressions and Other Assets/kolarbyn-unique-rentals-sweden-central-sweden-7-780x585-c-center_hifet9
  • Impressions and Other Assets/kolarbyn-unique-rentals-sweden-central-sweden-6-780x585-c-center_szaykj
  • Impressions and Other Assets/kolarbyn-unique-rentals-sweden-central-sweden-9-780x520-c-center_dswzod

Tagi

NietypoweNaturaZ dziećmi