Różne
Domy nad morzem za 1 Euro!
Udostępnij
Puglia, Taranto

Kup dom nad morzem w południowych Włoszech za 1 €, jeśli jesteś gotowy, aby go wyremontować

Już kilka razy pisaliśmy o włoskich wioskach sprzedających domy za symboliczne 1 euro.

Często znajdują się w dość odległych wsiach, a ich celem jest rewitalizacja opuszczonych regionów.

Tym razem lokalizacja wydaje się być idealna: nad morzem, blisko plaży i w przyzwoitej odległości od wielu pięknych miast w regionie Apulii takich jak Ostuni, Lecce czy Matera w Basilicacie.

Jest to pierwsze nadmorskie miasto we Włoszech, które przyłączyło się do akcji sprzedaży domów za 1 euro.

Gdzie

  • Tarente
  • Puglia

Szczegóły

Miasto Taranto w Apulii ogłosiło niedawno możliwość składania ofert na sprzedaż 50 nieużywanych lub niedostatecznie wykorzystywanych mieszkań w celu ponownego zaludnienia miast i rewitalizacji systemu społeczno-gospodarczego.

Apartamenty te mieszczą się w 9 różnych budynkach w starej, otoczonej murami dzielnicy Isola Madre i wszystkie wymagają remontu. Wiele z nich oferuje panoramiczne widoki na Zatokę Taranto.

Zainteresowani nabywcy mają rok na remont domu. Muszą przesłać projekt planu remontu oraz kaucję w wysokości 1000 €, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac.

W porównaniu do podobnych ofert tego typu, tutaj kupujący nie musi mieszkać w tym domu, więc można go wykorzystać do innych celów jako drugi dom, a nawet jako dom wakacyjny do wynajęcia.

Wkrótce będą organizowane wycieczki po nieruchomościach. Wszystkie informacje o projekcie i sposobie składania wniosków znajdziecie na tej stronie.

Czy jesteście gotowi na zamieszkanie we Włoszech?!

Tagi

Nietypowe