Różne
Festiwale Kwitnącej Wiśni w Europie
Udostępnij
Asia, Japan, Shinjuku

7 miejsc, gdzie wiosną wiśnie kwitną najpiękniej! Festiwale Kwitnącej Wiśni w Europie

Pamiętasz jak czekałeś na wiosnę pod ciepłym kocem z kubkiem parującej herbaty w dłoniach?

Było, minęło! Wiosna zawitała już do nas na dobre. Jest widoczna gołym okiem w płonących na żółto krzewach forsycji, białych magnoliach o jedwabnych kwiatach, zieleniejącej się trawie i kwitnących na różowo drzewkach wiśni. Wszystko to sprawia, że chce się żyć, prawda?

Gdzie najpełniej można cieszyć się feerią barw i zapachów budzącej się do życia przyrody?

Wspomniane kwitnące wiśnie większości kojarzą się z Japonią. Hanami - tradycja podziwiania kwitnących kwiatów wiśni (sakura) jest tam kultywowana od wieków. Nie trzeba jednak lecieć na drugi koniec świata, aby cieszyć się tym zachwycającym i pełnym harmonii zjawiskiem. Wystarczy godzina lotu lub nawet kilka godzin jazdy, by poczuć się jak w bajkowej krainie, w której pada bosko pachnący biało - różowy śnieg.

Dziś spojrzymy na nasze własne europejskie podwórko w poszukiwaniu miejsc, gdzie wiosną najlepiej jest podziwiać kwitnące wiśnie.

Szczegóły

1. Berlin, Niemcy

Zaczynamy od stolicy naszych zachodnich sąsiadów. W berlińskiej dzielnicy Marzahn znajdują się Ogrody Świata, w których można podziwiać autentyczny Japoński Ogród z alejami drzewek wiśniowych. W kwietniu odbywa się tam Festiwal Kwitnącej Wiśni na wzór japońskiej tradycji. Odbywają się tu liczne pokazy artystyczne nawiązujące nie tylko do kultury japońskiej, ale także chińskiej i koreańskiej. Inne znane miejsca to park przy stacji Bornholmer Str. oraz Kirschblütenallee w dzielnicy Teltow.

2. Vignola, Włochy

W miejscowości Vignola w prowincji Modena Festiwal Kwitnącej Wiśni odbywa się co roku ten przepiękny festiwal. Oprócz upajającej woni biało-różowych kwiatów możecie spodziewać się mnóstwa atrakcji. Zaplanowane zostały koncerty, wystawy, parady historycznych strojów oraz targi, na których spróbujecie lokalnych specjałów: wiśni, miodu, win, szynki parmeńskiej i wielu innych! W tym roku imprezę uświetni zlot motocyklistów Harley-Davidson!

3. Gothenburg, Szwecja

W Ogrodzie Botanicznym w Gothenburgu, jednym z największych w Europie odbywa się wielki piknik połączony z Festiwalem Hanami na wzór japońskiej tradycji. Z tej okazji do stawu zostają wypuszczone barwne karpie Koi. W tym dniu odwiedzający mają okazję nauczyć się tradycyjnego japońskiego tańca, rysunku manga, japońskich sztuk walki lub po prostu napić się herbaty pod kwitnącymi drzewkami.

4. Kopenhaga, Dania

W stolicy Danii w kwietniu odbywa się Sakura Festival. W tym roku impreza przypada na weekend 27-28 kwietnia. To niepowtarzalna okazja, aby poznawać japońską kulturę w skandynawskim kraju. Imprezie towarzyszą różnorodne warsztaty związane za sztuką i muzyką.

5. Extremadura, Hiszpania

Do Doliny Jerte w Hiszpanii Festiwal Kwitnącej Wiśni przyciąga corocznie tłumy turystów. Każdego roku imprezie towarzyszą inne wydarzenia. Jeżeli wybierzecie ten słoneczny kierunek, aby podziwiać kwitnące wiśnie, możecie spodziewać się wystaw rękodzieła, targów wzorowanych na tych średniowiecznych i oczywiście wielu okazji by skosztować lokalnych specjałów.

6. Bonn, Niemcy

Bonn szczyci się najpiękniejszą aleją drzew wiśniowych w Europie. Amatorzy fotografiki mogą wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze zdjęcie uwieczniające wiśniową aleję w dzielnicy Altstadt.

7. Amstelveen, Holandia

Również w holenderskim mieście Amstelveen, leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Amsterdamu, nadejście wiosny jest świętowane Festiwalem Kwitnącej Wiśni. Odbywa się on największym parku zwanym Lasem Amsterdamskim. Jeżeli będziecie w okolicy, koniecznie udajcie się na piknik pod kwitnącymi drzewkami w części parku zwanej Bloesempark.

Tagi

Majówka