Francja znosi większość obostrzeń od 14 marca
📩
Podobają Ci się takie inspiracje? Zapisz się do naszego newslettera tutaj i otrzymuj ich więcej!
Od 14 marca we Francji zniknie większość wewnętrznych obostrzeń dotyczących pandemii, nie zmieniają się natomiast zasady wjazdu do kraju!
Zasady wymagające od okazania paszportu szczepionkowego przeciwko Covid-19, aby uzyskać dostęp do miejsc publicznych, zostaną zniesione we Francji 14 marca – około miesiąca przed wyborami prezydenckimi – powiedział francuski premier Jean Castex, ponieważ kraj stopniowo łagodzi protokoły zdrowotne Covid w obliczu malejących ilości infekcji.
Co to oznacza? Nie będzie już trzeba okazywać paszportu covidowego w restauracjach czy przy zameldowaniu w hotelu oraz w komunikacji publicznej (we Francji taki obowiązek istaniał dla połączeń dalekobieżnych w pociągach i autokarach). Pozostanie jedynie obowiązek noszenia maseczek w komunikacji publicznej oraz w miejscach ochrony zdrowia.
Zasady wjazdu pozostają niezmienne - osoby zaszczepione mogą wjeżdżać do kraju, osoby niezaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu.
- źródło: France24
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .
W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .