map, Travel restrictions, coronavirus
Różne

Gdzie można teraz wyjechać? Aktualizacja!

Na tych stronach łatwo sprawdzicie, gdzie można teraz podróżować oraz jakie są restrykcje

Agata
Opublikował/a
Agata
4.01.2022
Udostępnij

Często pada ostatnio pytanie: Dokąd właściwie można teraz podróżować? W naszych ofertach zawsze podajemy dokładne informacje o wymogach oraz obostrzeniach związanych z różnymi kierunkami, jednak chcemy Wam jeszcze bardziej ułatwić sprawie przy wyborze kierunku podróży. Z pomocą przychodzi kilka stron, gdzie łatwo można sprawdzić, do jakich krajów można obecnie wyjechać.

Zrobiliśmy też krótką listę Państw, które obecnie są najczęstszym wakacyjnym wyborem.

Szczegóły

MAPA od IATA

Źródło: ©IATA

IATA (International Air Transport Assosiation), czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, stworzyła interaktywna mapę pokazującą kraj po kraju gdzie i jakie panują restrykcję dotyczące wjazdu do danego Państwa.

Po kliknięciu na mapę i po wskazaniu kraju po prawej stronie pojawią się aktualne informacje na temat tego czy wciąż należy poddawać się tam kwarantannie oraz obywatelom jakich krajów przysługuje obecnie normalny wjazd.

Mapa dzieli kraje na:

 • Całkowicie restrykcyjne

 • Częściowo restrykcyjne

 • Nie restrykcyjne

 • Najnowsze aktualizacje w trakcie przeglądu

Nasza ocena: ⚫️⚫️⚫️⚫️⚪

Tutaj znajdziemy informacje o każdym kraju na świecie. Klikając na dany kraj otrzymujemy szczegółowe informacje wjazdowe oraz na temat obostrzeń na miejscu. Są tutaj także linki do oficjalnych rządowych stron.

Mapa od Skyscanner

Źródło: ©Skyscanner

Mapa Skyscanner pobiera informacje od IATA, globalnej organizacji dla linii lotniczych. Dzieli kraje na:

 • z małymi ograniczeniami

 • ze średnimi ograniczeniami

 • z dużymi ograniczeniami

Nasza ocena: ⚫️⚫️⚫️⚫️⚪

Mapę można powiększyć i znaleźć informacje o każdym kraju na świecie. Jednak największe wrażenie robią na nas dodatkowe informacje, które są wyświetlane po kliknięciu na dany kraj. Można tam nie tylko szczegółowo lub w krótkiej formie zapoznać się z warunkami wjazdu i powrotu, ale także zapoznać się z danymi liczbowymi i trendami. Istnieje również możliwość subskrybowania aktualizacji dla wybranych krajów, aby zawsze być na bieżąco.

Dodatkowo w małym menu po lewej stronie znajdziecie przełącznik restrykcji dla zaszczepionych i niezaszczepionych.

Jedynym minusem jest nieco przybliżony podział, na przykład nie można na pierwszy rzut oka zidentyfikować krajów, dla których nie jest potrzebny test przy wjeździe.

Mapa od Sherpa

Źródło: ©joinsherpa.com

Mapa kanadyjskiego startupu zawierająca informacje z tysięcy różnych źródeł, w tym rządów, linii lotniczych, lotnisk i organizacji turystycznych. W przeciwieństwie do innych stron, klasyfikacja jest ograniczona do zasad wjazdu do danego kraju. Dostępna w języku angielskim. Dzieli kraje na:

 • Travel is open

 • Test & travel

 • Testing & quarantine

 • Entry is restricted

Nasza ocena: ⚫️⚫️⚫️⚫️⚪️

Różne warunki wjazdu są tutaj najlepiej rozróżnione optycznie. Po kliknięciu kraju pojawiają się dalsze informacje, na przykład formularze, które należy wprowadzić, aby wjechać do danego kraju, są bezpośrednio połączone ze stroną. Można także znaleźć lokalne stacje testowe za pomocą dodatkowej mapy.

Trochę trudniej jest jeśli chodzi o szczegóły. Np. Szwajcaria jest sklasyfikowana jako „Kwarantanna wjazdowa”, chociaż obecnie nie dotyczy to wszystkich regionów. Z drugiej strony Sri Lanka ma miejsca docelowe wolne od kwarantanny, chociaż możesz opuścić licencjonowany hotel wejściowy tylko na dwa tygodnie na wycieczki z przewodnikiem.

Mapa od REOPEN.EU

Źródło: ©REOPEN.EU

Jest to unijna strony z informacjami na temat krajów Unii Europejskiej. Narzędzie to zapewnia przegląd sytuacji zdrowotnej w krajach europejskich w oparciu o dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Informacje są często aktualizowane i dostępne w 24 językach. Znajdziemy tu informacje na temat obowiązujących ograniczeń, w tym wymogów dotyczących kwarantanny i testów dla podróżnych oraz mobilnych aplikacji służących do ustalania kontaktów zakaźnych i ostrzegania przed koronawirusem.

Nasza ocena: ⚫️⚫️⚫️⚫⚪

Strona jest w języku polskim, każdy więc łatwo znajdzie informacje w naszym ojczystym języku. Plusem są przyciski z planem podróży, gdzie wybierzemy kraj wyjścia oraz kraj przeznaczenia, a strona zabierze nas do kompletnych informacji wjazdowych, gdzie również znajdziemy potrzebne linki do rejestracji czy informacji rządowych.

Wnioski:

Niestety, nie ma idealnej mapy podróży, ale mapy ze Skyscanner czy Sherpy mogą dać bardzo dobrą pierwszą wskazówkę.

Więcej informacji zawsze można znaleźć na stronie GOV danego kraju.

Inne opcje

Najpopularniejsze kierunki na zimę 2022

🌍

KRAJE GDZIE NIE JEST WYMAGANY TEST ANI SZCZEPIONKA

KRAJE GDZIE ZASZCZEPIENI MOGĄ WJECHAĆ BEZ DODATKOWEGO TESTU

KRAJE NARCIARSKIE GDZIE ZASZCZEPIENI MOGĄ WJECHAĆ BEZ DODATKOWEGO TESTU

 • Francja

 • Niemcy

 • Szwajcaria, Austria i Włochy wymagają testu nawet od zaszczepionych (stan na 4.01.2021)

Tagi

Koronawirus