Luftbild Maya Bay auf Phi Phi Islands, Thailand
Różne

Maya Bay wkrótce dostępna dla turystów

Pojawią się także nowe zasady dla odwiedzających

Agata
Opublikował/a
Agata
19.11.2021
Udostępnij

Dobre wieści z Tajlandii: Maya Bay będzie wkrótce znowu dostępna dla odwiedzających

Zatoka na Phi Phi Leh w Tajlandii stała się sławna w 2000 roku dzięki filmowi "Plaża" z Leonardo DiCaprio. Od tamtej pory odwiedzają ją tłumy. Niestety cumujące łodzie zniszczyły rafę koralową przed plażą podczas kotwiczenia, tak że zatoka została zamknięta dobre trzy lata temu. W międzyczasie stan rafy trochę się poprawił, a ostatnio w jej okolicach pojawiają się rekiny rafowe.

Tajlandzkie władze zdecydowały: Od 1 stycznia 2022 r. turyści będą mogli znowu odwiedzić plażę w popularnej zatoce, choć trzeba przestrzegać pewnych przepisów.

  1. Zamiast średnio 5000 odwiedzających dziennie jak to miało miejsce w przeszłości, tylko 1800 osób będzie mieć możliwość odwiedzenia zatoki w określonych oknach czasowych. Każdy gość może przebywać maksymalnie godzinę w godzinach 10:00-16:00.

  2. Łodzie nie mogą już wpływać do zatoki, ale muszą zacumować na tyłach wyspy przy specjalnie wybudowanym molo (wkrótce będzie ukończone) a wpłynąć tam może tylko osiem łodzi na raz (48 dziennie zamiast 200 jak wcześniej).

  3. Kąpiel będzie dozwolona tylko w specjalnie wydzielonej strefie.

Ważne: to tylko szacunkowa data otwarcia, zmiany są nadal możliwe.

Zdjęcia

  • Maya Bay auf Phi Phi Islands, Thailand
  • Asia, Krabi, Phi Phi Islands
  • Asia, Koh Phi Phi Le, Krabi
  • Asia, Phuket, Thailand