Impressions and Other Assets/gelmerbahn_adobe_stock_touqy0
Różne

Najbardziej stroma kolejka górska w Europie

Przejechalibyście się Gelmerbahn w Szwajcarii?

Agata
Opublikował/a
Agata
18.11.2021
Udostępnij

Czy Wy też, gdy byliście dziećmi, zawsze chcieliście jeździć najszybszymi kolejkami, a w wesołym miasteczku od razu biegniecie do tej najbardziej spektakularnej? Kolejka Gelmerbahn w gminie Guttannen w Szwajcarii nie tylko dostarcza szybkościowych emocji, ale także łączy je z super widokami!

Gdzie

  • Guttannen
  • Bern/Berne
  • Szwajcaria

Szczegóły

Gelmerbahn to otwarta kolejka linowa z nachyleniem do 106%! Tym samym to najbardziej stroma kolejka w Europie. W przeszłości służyła do transportu materiałów budowlanych. Dzisiaj wszyscy, którzy lubią dreszczyk emocji mogą cieszyć się podróżą kolejką na wysokości ponad 1800 m.n.p.m .

Wycieczki są możliwe od czerwca do października, jednorazowa podróż kosztuje 16 CHF (ok. 66 PLN), a podróż w obie strony 32 CHF (132 PLN). Na dystansie około kilometra pociąg jedzie około 10 minut i choć podróż wygląda szybko, to prędkość maksymalna to zaledwie 7,2 km / h. Jesteście ciekawi, jak wygląda zjazd kolejką? Obejrzyjcie filmik poniżej!

Gelmerbahn to jednak nie jedyna atrakcja w okolicy. Most Handeckfall przy dolnej stacji Gelmerbahn to most wiszący 70 metrów nad wąwozem. Stamtąd rozciąga się spektakularny widok na Handeckfall. Podczas wędrówki po jeziorze Gelmersee można podziwiać wysokie alpejskie góry. Wycieczka dookoła jeziora trwa około 2 - 2,5 godziny. Jeśli macie ochotę na dłuższą wędrówkę, wejdźcie na Gelmerhütte.

Chcielibyście się nią przejechać? Zarezerwujcie bilet poniżej! Kolejny sezon kolejki będzie trwać od 4 czerwca do 23 października 2022r.

Inne opcje

Jeśli chcecie się wybrać, tutaj znajdziecie wiele fajnych hoteli niedaleko kolejki. Przykładowe opcje:

Zdjęcia

  • Impressions and Other Assets/Gelmerbahn_AdobeStock_307496389_ejtzc1
  • Impressions and Other Assets/Gelmerbahn_AdobeStock_379898595_kbnaq6
  • Impressions and Other Assets/Gelmersee_AdobeStock_307499024_mojrph
  • Impressions and Other Assets/Gelmerhütte_Gelmersee_AdobeStock_408412890_aykhvb

Tagi

NietypoweNatura