Impressions and Other Assets/Senda_dil_Dragun_4_tgwbdb
Różne

Najdłuższa ścieżka na świecie w koronach drzew

Liczy 1,5 km długości i znajduje się w Szwajcarii

Opublikował/a
Agata·24.11.2021
Udostępnij

Szwajcaria to niezwykle malowniczy kraj, szczególnie jeśli chodzi o jej przyrodę. Ilość miejsc na wędrówki jest ogromna, a teraz można wybrać się nową atrakcję - Senda dil Dragun, która jest obecnie najdłuższą ścieżką w koronach drzew na świecie.

Szczegóły

Senda dil Dragun - czyli ścieżka smoka, ciągnie się przez 1,5 km i łącze dwie wioski Laax Murschetg oraz Laax Dorf w południowo-wschodniej Szwajcarii. Ścieżkę otwarto w lipcu tego roku i od tamtej pory odwiedziło już ją wiele osób.

Zwiedzający mogą wejść na ścieżkę przez jedną z dwóch wież wejściowych. Jedna z nich - wieża Murschetg ma 73 metry wysokości i ma jeszcze spiralną zjeżdżalnię dla dzieci.

Oprócz tego wzdłuż ścieżki w koronach drzew znajdują się cztery platformy, na których można się zatrzymać i dowiedzieć się o otaczającym lesie Laax. Na platformach Uaul Casti, Ravanasc oraz Dimplaun Sura znajdujeą się informacje o florze i faunie, a z platformy Uaul Fraissen roztaczają się najlepsze widoki na las i zamieszkujące go zwierzęta.

Od 11 października 2021 r. wizyta na ścieżce została wzbogacona o cyfrowe doświadczenia. Korzystając z wynajętego tabletu, odwiedzający mogą wejść do świata rozszerzonej rzeczywistości (AR) i uzyskać dostęp do informacji o regionalnym życiu zwierząt i roślin, geologii, rolnictwie i osadnictwie ludzkim. Organizatorzy zapowiadają też kolejne atrakcje na sezon świąteczny.

Ile kosztuje wstęp na ścieżkę Senda dil Dragun?

Wstęp dniowy dla dzieci w wieku 6-17 lat to 8 CHF, dla dorosłych 16 CHF. Dodatkowo w regionie Flims Laax znajduje się największy park śnieżny w całej Unii Europejskiej i największej na świecie halfpipe. Można więc połączyć wizytę ze ścieżką w koronach drzew z parkiem.

Bilety na ścieżkę zakupicie klikając w link tutaj.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony https://www.flimslaax.com/en

Zdjęcia

Tagi

NietypoweNatura