Ponte 516 Arouca
Różne

Najdłuższy wiszący most na świecie

To w Portugalii jest teraz najdłuższy wiszący most na świecie i właśnie go otwarto!

Ta oferta jest nieaktualna. Zapisz się do naszego WhatsApp, aby nie ominąć takiej okazji ponownie!
Opublikował/a
Agata·3.05.2021
Udostępnij

Jeśli cierpicie na zawroty głowy, to nie jest tak naprawdę miejsce dla was! Właśnie powstał najdłuższy wiszący most dla pieszych na świecie i wkrótce zostanie zainaugurowany w Portugalii, w miejscowości Arouca.

Dodatkowe informacje

Arouca 516 to podwieszana budowla inżynieryjna, która mierzy ponad pół kilometra długości (516 metrów, od których pochodzi nazwa konstrukcji), 175 metrów wysokości i 1,20 metra szerokości, co sprawia, że nie jest to do końca spacer dla osób ze słabym żołądkiem . Z tej spektakularnej wysokości można podziwiać równie wspaniałą panoramę: most w rzeczywistości ciągnie się wzdłuż rzeki Pavia i oferuje niesamowity widok na wąwóz i wodospad Agueira.

Podłoga mostu zbudowana jest z metalowej kratki, co oznacza, że będzie można dokładnie zobaczyć, co znajduje się pod naszymi stopami 175 metrów poniżej. Ten rodzaj podłogi oferuje oprócz podniesionej adrenaliny podczas spaceru, także brak odporności na wiatr, dzięki czemu konstrukcja jest bardziej stabilna w każdych warunkach pogodowych.

Pierwotny projekt zakładał, że most miał mierzyć „tylko” 480 metrów, ale w trakcie budowy i ze względów technicznych zdecydowano się go wydłużyć, czyniąc go tym samym najdłuższym wiszącym mostem dla pieszych na świecie.

516 Arouca została zbudowana w stylu tybetańskim i jest zawieszona między dwiema żelbetowymi wieżami w kształcie litery V, które prowadzą do lekkiego zagłębienia w środku mostu, typowego dla tego typu konstrukcji.

Wielkie otwarcie mostu 2 maja, a ceny wynoszą około 12 EUR za osobę.

Obejrzyjcie oficjalny filmik:

Zdjęcia:: https://ponte516arouca.com/

Zdjęcia

Tagi