mediavault_images/polish_village_cwjc63
Różne

Najlepsze agroturystyki w Polsce

Nigdzie tak nie wypoczniesz jak w agroturystyce! Oto lista najfajniejszych w Polsce!

Agata
Opublikował/a
Agata
8.08.2021
Udostępnij

Wiejski klimat, świeże powietrze, warzywa i owoce prosto z pola albo ogródka. A jakby jeszcze kot sąsiada przyszedł się przywitać albo żeby można było pogłaskać kozę lub alpakę to dopiero by było! Jeśli już się z nami rozmarzyliście to koniecznie odwiedźcie takie miejsce. Wybraliśmy dla Was zbiór urokliwych agroturystyk, które także zostały docenione przez gości (wystarczy spojrzeć na ich wysokie oceny!).

Szczegóły

Chata pod lasem, Poręba

Urokliwa chata w Beskidzie Wyspowym, gdzie można się zrelaksować, ale także aktywnie wypocząć. Do dyspozycji jest także sauna, balia z jacuzzi. Właścicielka chwali szczególnie domową kuchnię, a my nie możemy się napatrzeć oczywiście na przemiłe alpaki i kozy!

Ranczo Doldiki, Gwieździn

Otoczone przez stawy, łąki i pola, oddzielone od cywilizacji leży to niezwykłe ranczo. Blisko jest do jezior Kępsko i Szczytno, można wyskoczyć tu na dłuższy lub krótszy pobyt.

Gościniec Bocianowo, Stręgiel

Tutaj na gości oprócz wiejskiego klimatu i domowych wyrobów czekają także przemiłe alpaki!

Chata pod strzechą, Zalesie Królewskie

Zabytkowa chata malowniczo położona wśród zieleni Borów Tucholskich. W pobliżu można wybrać się nad jezioro czy do rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie.

Łosinek, Dolistowo

Drewniany dom tuż przy Biebrzańskim Parku Narodowym w typowym, podlaskim klimacie. Można spróbować tu wyśmienitej lokalnej kuchni, zrelaksować się na werandzie czy wędrować wśród natury.

Pod tulipanem nad jeziorem, Zawady Oleckie

Blisko jeziora i lasu, wśród dzikich łąk i jeszcze na skraju Puszczy Boreckiej. Do tego można odwiedzić galerię z rękodziełem ze starego drewna i ceramiką.

Szpilkowo, Nowica

Tuż obok Beskid Niski, las, strumyk i łąki. Obudzą Was śpiewające ptaki albo jelenie na rykowisku. Można tu dobrze odpocząć, pójść na szlak, przejechać się konno (tuż obok przebiega transbeskidzki szlak konny), zwiedzić okoliczne cerkwie, a zimą pojeździć na nartach, gdyż niedaleko jest wyciąg.

Dom na końcu świata, Polanica-Zdrój

Dalej niż na końcu świata nie da się już być. Przemiło jest usiąść na tarasie, gdy tuż obok szumi las i zregenerować się na świeżym powietrzu. Jeśli mało Wam regeneracji to wybierzcie się też do pobliskiej pijalni wód mineralnych.

Agro-zagroda, Strzyżów

W zimie pojeździcie tu na nartach, w lecie na rowerach i wyskoczycie na pieszą wycieczkę. Po takich atrakcjach skosztujcie koniecznie regionalnych posiłków serwowanych w Agro-zagrodzie.

Zezuj Agroturystyka i Łowisko, Zezuj

Przepiękny ogród i patio, w którym można usiąść na posiłek, a potem położyć się z książką na hamaku. Brzmi jak dobry relaks pośród lasu. A okolice świetnie nadają się na piesze wędrówki, by móc odetchnąć świeżym powietrzem.

Pokój i Spokój Agroturystyka, Zacisze

Agroturystyka położona u stóp Gór Izerskich. Sielanka wśród gór, łąk i jezior - najprawdziwsze zacisze we wsi Zacisze.

Teosiowo, Pobiedna

Urokliwa agroturystyka u podnóża Gór Izerskich położone na stoku zwanym "Ławeczka". Do tego skosztujecie wyrobów z wędzarni gospodarzy.

Ranczo w Rabe, Czarna

Piękne miejsce wśród natury, werandę obrasta winorośl i zaprasza do biesiady. Dla wielbicieli koni - na miejscu znajduje się także stajnia i miejsce na ćwiczenie swoich jeździeckich umiejętności.

Wieża Marzeń, Dąbrowa Białostocka

Sielankowe miejsce nieopodal Biebrzańskiego Parku Narodowego i Białowieży. Wiejskiego nastroju dopełniają domowe jedzenie (w tym domowe ciasto!) i warzywa z ogródka. Błogi relaks w wiejskiej zagrodzie.

Tagi

WeekendZ dziećmiNatura