Impressions and Other Assets/AdobeStock_299847779_qfc0pe
Różne

Najpiękniejsze kawiarnie na świecie

Tutaj napijecie się najlepszej kawusi!

Agata
Opublikował/a
Agata
23.11.2021
Udostępnij

Czy lubicie o poranku poczuć zapach świeżo parzonej kawy? Jak dobrze również smakuje kawa po posiłku! A jeśli do tego pijemy kawę w jakimś wyjątkowym miejscu, cała proces jej przygotowywania i degustowania staje się prawdziwą ceremonią. Jeśli tak, jak i my lubicie dobrą kawusię, nie możecie ominąć tych kawiarni. Wybraliśmy dla Was selekcję miejsc z całego świata, gdzie napijecie się dobrej kawy w cudownej atmosferze.

Szczegóły

New York Cafe, Budapeszt

Przez wielu jest nazywana najpiękniejszą kawiarnią świata. Zbudowaną ją w eklektycznym stylu włoskiego renesansu i otwarto w 1894 roku. Menu kawiarni nawiązuje do kuchni monarchii austro-węgierskiej.

Źródło: https://newyorkcafe.hu/en/

Literaturnoye Kafe, Sankt Petersburg

Jest to historyczna restauracja, która sięga pamięcią początku XIX wieku. Odwiedzali ją słynni pisarze literatury rosyjskiej, w tym Aleksander Puszkin i Fiodor Dostojewski. Znajduje się na dwóch piętrach i przechowuje dawne tradycje Sankt Petersburga. Jej wystrój przeniesie gości w dawne czasy: na sufitach wiszą kryształowe żyrandole, na piętrze znajduje się perłowy fortepian, w niedziele można posłuchać tu muzyki na żywo. Przy wejściu do kawiarni znajduje się gigantyczny niedźwiedź, można też spotkać tu Aleksandra Puszkina niczym żywego - stoi tu jego niesamowicie realistyczna woskowa figura. Goście mogą zamówić tu "Menu Poety", na które składa się zupa z gołąbkami - schi, pozharsky - panierowana pierś z kurczaka z sosem żurawinowym oraz deser z faszerowanych śliwek z jabłkami duszonymi w wanilii i lody waniliowe.

Źródło: https://litcafe.su/en/

Café Central, Wiedeń

Wiedeńska kawiarnia założona w 1860 r. była przez wiele lat sercem europejskiej kultury. Można było tu spotkać wiele znanych postaci, w tym Zygmunta Freuda, rewolucjonistę Lwa Trockiego, malarza Gustava Klimta albo kompozytora Gustava Mahlera. Kawiarnia szczyci się wenecką architekturą z epoki Trecento.

Źródło: https://www.cafecentral.wien/en

Els Quatre Gats, Barcelona

Założona w 1897 r. słynie z tego, że jest centrum życia kulturalnego i artystycznego. Mieści się w modernistycznym budynku i inspirowała się paryską kawiarnią „Le Chat Noir” .

Kavárna Obecní dům, Praga

Praga to miasto kawiarnia, a kawa to tutaj czysta poezja. Kavárna Obecní dům (Miejski Dom Reprezentacyjny) to jedna z najlepszych kawiarni na świecie we względu na piękną secesyjną architekturę i wystrój. Miejsce odwiedzane przez artystów, poetów i muzyków, cieszy się głębokim uznaniem dla sztuki. Można zarezerwować tez prywatną wycieczkę do jednej z sal tego niesamowitego budynku.

Źródło: https://www.kavarnaod.cz/en/about

The Lhong Tou Café, Bangkok

Jak widać na zdjęciu jest to kawiarnia o wyjątkowym wystroju. Można wybrać się na kawę i przekąskę na dolne lub górne piętro.

Źródło: https://lhong-tou.business.site/

Majestic Café, Porto

Założona w 1921 r. przez architekta João Queiroza jest jednym z najpiękniejszych przykładów secesji w Porto. Warto przyjrzeć się jej marmurowej fasadzie oraz pięknym florystycznym elementom.

Źródło: https://www.cafemajestic.com/en/Utilities/Homepage.aspx

Le Procope, Paryż

Le Procope to najstarsza kawiarnia w Paryżu - została założona pod koniec XVII wieku! Spotykało się tu wielu wpływowych osobistości tacy jak Benjamin Franklin, Voltaire czy Thomas Jefferson. Kawiarnia oferuje dania tradycyjnej francuskiej kuchni, a od zgiełku miasta zaszyć się można na małym uroczym tarasie.

Źródło: https://www.procope.com/en/

Cafe Tortoni, Buenos Aires

Urządzona we francuskim styli, Cafe Tortoni powstała w 1858 r. Do kawy zamówcie koniecznie churros z czekoladą, a potem udajcie się do jej podziemi, gdzie znajduje się scena dla artystów jazzu i tanga, a także często odbywają się tu konkursy literackie.

The Note Coffee, Hanoi

Wizyta w tej kawiarni musi zakończyć się pozytywnie - taka też jest jej misja. Goście zostawiają w na samoprzylepnych karteczkach pozytywne wiadomości lub przesłania. Jak dla nas - urocze miejsce na mapie Wietnamu.

Caffè Florian, Wenecja

To nie tylko najstarsza działająca nieprzerwanie kawiarnia we Włoszech, ale także najstarsza kawiarnia na świecie! Została założona w 1720 r. i znajduje się na Placu Świętego MArka. Niezwykle elegancka - kawę serwowana jest na srebrnych tacach. Można poczuć tętniące życie Wenecji i powiew historii.

Źródło: https://www.caffeflorian.com/en/

Café A Brasileira, Lizbona

Otwarta od 1905 r. i od tamtej pory jedna z najbardziej znanych kawiarni w Lizbonie. Słynna ze swojego modernistycznego stylu, brazylijskiej kawy oraz Bica - mocnej kawy podobnej do espresso.

Źródło: https://www.abrasileira.pt/

Cafe Yeonnam-Dong 223-14 (Greem Cafe), Seul

Dwuwymiarowa kawiarnia, wygląda niczym z komiksu. Wszystko w środku - od krzeseł do stołów i dekoracji jest czarno-białe i wygląda jak narysowane ołówkiem. Kolorów nadają pastelowe wypiski i spienione mleko w kawie. Właściciele kawiarni J.S. Lee inspirowali się popkulturą, a konkretnie koreańską kreskówką i... Instagramem.

Café 't Papeneiland, Amsterdam

Kawiarnia zasłynęła, kiedy odwiedził ją Bill Clinton, by skosztować jej słynnej szarlotki. Obecny budynek pochodzi z 1642 roku. Kiedyś znajdował się niedaleko niej katolicki kościół, który był połączony tunelem z kawiarnią. Wejście do niego wciąż istnieje w podziemiach kawiarni. Papeneiland jest typową holenderską "brązową kawiarnią" słynącą z przytulności, brązowych ścian, żyrandoli oraz wystawie pięknych talerzy i płytek Delft.

Cafebrería El Péndulo, Meksyk (miasto)

To niezwykłe miejsce to nie tylko kawiarnia, ale też księgarnia i częściowo nawet las. W mieście znajdziecie kilka lokalizacji tej sieci, jednak najciekawsze i największe kawiarnie położone są w dzielnicach Roma i Condesa i zajmują dwa piętra dawnych rezydencji w tradycyjnym stylu art deco. Inna lokalizacja San Angel imponuje również architekturą na 3 piętrach, a przez wszystkie z nich ciągnie się gigantyczna palma.

Źródło: TripAdvisor

Café Gijón, Madryt

Założona w 1888 r. po hiszpańskiej wojnie domowej. Od tamtej pory jest miejscem spotkań intelektualistów, pisarzy i artystów. Znajduje się na głównym bulwarze Paseo de Recoletos, naprzeciwko dworca kolejowego. Czy na tarasie czy w przytulnym kąciku w środku, można tu poczuć klimat "literackiej kawiarni".

Tagi

NietypoweJedzonko