Baltic Sea, Europe, Poland
Różne

Najpiękniejsze plaże w Polsce

Lista najpiękniejszych plaż w Polsce - top 10!

Agata
Opublikował/a
Agata
10.03.2021
Udostępnij

Polskie plaże słyną z tego, że są czyste i piękne. Niektóre z białym delikatnym piaskiem, inne mienią się złotym. Wszystkie przyciągają swoją urodą zarówno latem, jak i o chłodniejszych porach. Zainspirujcie się wybranymi przez nas 10 najpiękniejszymi plażami i koniecznie odwiedźcie nasze polskie morze.

Szczegóły

Łeba

Jest tu tyle piasku na kilometr kwadratowy, ile na słynnych pustyniach. Do tego niedaleko znajduje się Słowiński Park Narodowy, który jest największym skupiskiem wydm ruchomych w Europie. Najwyższa wydma to Łącka Góra mierząca ponad 40 metrów wysokości. Plaże w Łebie mają od 20 do 30 metrów szerokości, będzie więc gdzie się rozłożyć!

Chałupy

National Geographic umiejscowił ją w jednym ze swoich rankingów "10 najpiękniejszych plaż pod słońcem”. Doceniają to zarówno rodziny, jak i surferzy, gdyż panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Piękny piasek, łagodne zejście do morza oraz świetne ścieżki prowadzące nad wodę to idealne warunki dla rodzin z małymi dziećmi. Z innych atrakcji znajduje się tu także plaża nudystów.

Wyspa Wolin

Jeśli chcecie obejrzeć piękne zachody słońca, Wyspa Wolin i ta część Bałtyku to idealne miejsce. Niesamowite kolory łączą się, gdy biel piasku miesza się z wystającymi korzeniami i klifami. Na wypoczynek można wybrać Międzyzdroje lub Międzywodzie, znajdzie się tu miejsce dla każdego, seniorów, par, rodzin z dziećmi, grup przyjaciół i innych.

Dębki

Żeby dostać się tu na plażę, trzeba przejść przez las. Sama plaża ma 100 metrów, a przyroda jest tu naprawdę dziewicza. Biały piasek, plaża miejscami o szerokości do 100 metrów ciągnąca się przez kilka kilometrów zachęca do rozłożenia swojego kocyka i oddaniu się błogiemu lenistwu. Wejścia do wody są łagodne, tuż obok ciągną się wydmy, a dla spragnionych sportu czekają skutery wodne oraz szkółka windsurfingowa.

Świnoujście

Świnoujska plaża otrzymała już wielokrotnie Błękitną Flagę - światowe wyróżnienie dla czystych i zadbanych plaż. Na plaże jest 12 zejść, a ona sama ciągnie się na długość 4 km. Oprócz samej plaży można tu odwiedzić latarnię morską oraz wiatrak Stawa Młyny albo popłynąć statkiem do Danii lub Szwecji. Statki zabierają także w rejsy po Odrze i okolicznych 44 wyspach.

Mielno

Jeśli szukacie bardziej rozrywkowego miejsca, Mielno Was nie zawiedzie. Można tu liczyć na dobre imprezy na plaży. A ta zachęca tutaj na odpoczynek - piękna i piaszczysta ciągnie się przez 2,5 kilometry, ma strzeżone kąpielisko, zejście do morza jest łagodne, a samo centrum Mielna położone jest zaledwie 50 metrów dalej.

Hel

Hel przyciąga wielu surferów, którzy nie tylko surfują, ale imprezują na plażach. Na odpoczynek można pójść na jedną z dwóch plaż: od strony cyplu leży Plaża Duża, a od strony Zatoki Gdańskiej Plaża Miała. Obie dzieli od siebie wąski pas lasu, można więc szybko zmienić swoje miejsce. Wiecie, że na Helu jest najwięcej słonecznych dni w roku w całym roku? (Aż 70!).

Kołobrzeg

Kolejna plaża, która zdobywa Błękitne Flagi dla najbardziej zadbanych plaż. Latem można skorzystać z trzech kąpielisk: Plaży Centralnej, Zachodniej lub Wschodniej. Jednym z najbardziej znanych elementów krajobrazu to z pewnością Bulwar Jana Szymańskiego z Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem czy Promenada Wydmowa, która jest jedną z najpiękniejszych alei spacerowych nad Bałtykiem.

Krynica Morska

Położona na Mierzei Wiślanej plaża w Krynicy jest szeroka (ma 50 metrów). Przyjeżdża tu wiele rodzin, gdyż jest ona doskonale dostosowana do ich potrzeb - nie tylko czysta, ale także jest tu wiele atrakcji takich tak zjeżdżalnie wodne, dmuchane place zabaw, wypożyczalnie skuterów, rowerów i innych atrakcji wodnych. Do tego świetna oferta gastronomiczna, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków. Zejścia na plażę są także przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Rewal

Rewal określą się mianem "polskiej riwiery". Jest to malownicza i czysta plaża ciągnąca się przez 3,5 kilometry. Strzeżone kąpielisko ciągnie się przez 300 metrów. Obok niej ciągnie się przepiękny klif oraz wydmy. W sezonie wakacyjnym pojawia się wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi - zjeżdżalnie, dmuchane place zabaw i wypożyczalnie skuterów wodnych. W wyznaczone miejsca można zabrać tu także swojego czworonoga. Poza sezonem jest tu spokojniej i także warto tu przyjechać.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak oceniana jest plaża, na którą się wybieracie, zajrzyjcie na ciekawą stronę z rankingiem polskich plaż, gdzie również sami możecie wystawić ocenę wybranemu miejscu. Link do Rankingu Plaż tutaj.

Tagi

PlażaCzerwiecLipiecSierpień