Różne
Niezła bryła! Żółte sześciany z Rotterdamu, w których można nocować!
Udostępnij
Cube house, Rotterdam

Holenderska architektura

Takie żółte sześciany znajdziemy tylko w Rotterdamie. Te fenomenalne domki zaprojektował Piet Blom w koncepcie zoptymalizowania przestrzeni. Architekt przechylił sześcian tradycyjnego domu o 45 stopni i oparł go na sześciokątnym pylonie. Cały projekt ma przypominać las - każdy dom to drzewo, a wszystkie tworzą las. Wygląda niesamowicie! A wiecie, co jest jeszcze lepsze? Każdy może wynająć taki domek i w nim nocować!

Takie noclegi to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy interesują się architekturą. Cube House znajduje się w centrum Rotterdamu, kilka kroków od Markthal, portu oraz stacji metra Blaak. Łącznie jest tu 38 domków tego typu.

Oprócz wygodnych sypialni i dwóch łazienek, do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia i duży salon. Do tego dwie łazienki z wanną oraz inne niezbędniki typu telewizja czy WiFi, herbata, kawa oraz można nawet liczyć śniadanie oraz holenderskie stroopwafle!

W domu jest duża ilość schodów, dlatego właściciele przestrzegają, że może to być problem dla osób starszych oraz rodzin z dziećmi. Nocować tu może 6 osób dorosłych. Zainteresowani noclegami tutaj? Kliknijcie w przycisk poniżej!

NOCLEGI W CUBE HOUSE

Zapiszcie sobie koniecznie te noclegi na swojej liście, jeśli się kiedyś wybieracie do Holandii! Możecie także odwiedzić muzeum Cube House, więcej informacji tutaj.

Gdzie

  • Rotterdam
  • Zuid-Holland
  • Holandia

Zdjęcia

  • Cube house, Rotterdam
  • Cube house, Rotterdam

Tagi

City Break