Różne
Noclegi w zamkach
Udostępnij
mediavault_images/castle_in_bruges_-_airbnb_m8y0jd

Król by nie pogardził! Ty też możesz wynająć sobie zamek i w nim nocować

Nie każdy z nas urodził się w rodzinie królewskiej, ale nie musi to być powód do smutku! Od czasu do czasu też możecie poczuć się jak król czy królowa i zamieszkać choć na chwilę w prawdziwym zamku. Ciężko było nam się zdecydować, które są najpiękniejsze i najbardziej godne królewskiej pary! Poznajcie zatem nasze top 11.

Szczegóły

1. Zamek Wilton w Bree, Irlandia

Niezwykle wytworny XIX-wieczny zamek położony przy rzece Boro w południowo-wschodniej Irlandii. Takim luksusem nikt na pewno nie pogardzi. Cena za noc 1000 € - zamek jednak pomieści aż 14 gości!

2. Zamek Borgia w Toskanii, Włochy

Ten piękny zamek należy do znanej rodziny Borgia i został oddany do użytku dopiero w 1993 roku. Teraz można go wynająć i urządzić tam nawet wesele. Położony niedaleko jeziora Trasimeno, posiada własny basen, kort tenisowy oraz piękne ogrody.

3. Zamek z widokiem na Jezioro George, Bolton, USA

Najwyższej klasy zamek, majestatycznie spoglądający ze wzgórza na jezioro George z widokiem na piękne góry Adirondack. Można wynająć cały zamek tylko dla pary. Romantycznie, prawda?

4. Szkoci zamek, Ballintuim, Wielka Brytania

W tym romantycznym szkockim zamku możecie zabukować piękny apartament z kuchnio-jadalnią, dwoma sypialniami oraz łazienką. Apartament ma swój własny ogród. Położony jest w otoczeniu lasów i pagórków, idealny żeby odetchnąć. Do lokalnych restauracji nie jest też daleko.

6. Szkocki pałac Scone, Perth, Wielka Brytania

Pałac Scone może poszczycić się swoim historycznym charakterem - 500 lat temu był stolicą Picts, siedzibą krajowego parlamentu oraz był pałacem króla Szkocji. Obecnie to jedna z najpopularniejszych atrakcji Perth i Szkocji, posiadająca bogatą kolekcję antyków i artefaktów. Gościa nocując tu między kwietniem a październikiem otrzymują w cenie noclegu zwiedzanie pałacu. Poza sezonem mogą umówić się na prywatne zwiedzanie.

7. Luksusowy zamek Graystone, Arlington, USA

Zamek ukończono w 2018 roku i urządzono tu prawdziwe luksusy! Posiadłość, na której leży, ma 5 akrów, znajduje się niedaleko rzeki i pięknych wzgórz. Cały zamek ma ponad 1800 metrów kwadratowych, 7 sypialni, 10 łazienek, pokój gier, salę kinowo-teatralną, oficjalną jadalnię, 4 pokoje dzienne i jeszcze więcej przepychu.

8. Zamek na farmie, Toskania, Wlochy

Przepiękny zamek na farmie - można wynająć całość tylko dla siebie albo do wyboru 5, 7, 9 albo 11 sypialni. Na terenie zamku znajdują się też 2 baseny, ogromny ogród we włoskim stylu i urokliwe podwórze. Idealny na urlop albo na wymarzony ślub. Zamek pomieści do 50 osób.

9. Zamek wśród winiarni, Monselice, Włochy

Nie dość, że położony wśród winiarni to jeszcze na farmie znajduje się jezioro termiczne z gorącymi źródłami! Niedaleko zamku znajduje się SPA, gdzie można oddać się w ręce masażystów lub masażystek, a po powrocie do zamku skosztować naturalnych win z winiarni. Goście mogą także skorzystać z podgrzewanego basenu z jacuzzi otwartego cały rok.

10. XVII-wieczny zamek, Langoiran, Francja

To XVII- wieczne opactwo zostało całkowicie wyremontowane i oddane do użytku. Położone na wzgórzu, zajmuje 500 m² powierzchni i jest otoczone winiarniami - do Bordeaux jest zaledwie 20 km. Do dyspozycji gości stoją: basen, 5 sypialni i 3 łazienki - idealne dla 12 gości.

11. Średniowieczny zamek, Pelago, Włochy

Ten zamek nadaje się zarówno dla dużych grup, np. na wesele, jak również dla kilku osób - można wynająć wtedy 1 apartament w posiadłości. Otoczony naturą, posiada basen i podwórze. Oprócz przebywania w zamku można zapisać się na sesje jogi, medytację, jazdę konno, hiking albo wieczory robienia pizzy i makaronu. Bellissimo!

Tagi

Luksusowo