airbnb, Villa Balbiano: The “House of Gucci” on Lake Como
Różne

Nocuj w bajecznej rezydencji z filmu "Dom Gucci"!

Airbnb oferuje legendarną willę tylko na jedną noc: rezerwacje ruszają 6 grudnia!

Agata
Opublikował/a
Agata
5.12.2021
Udostępnij

Z pewnością słyszeliście już o filmie Dom Gucci, najnowszym dziele Ridleya Scotta, opowiadającego historię rodziny Gucci.

Film jest z prawdziwie gwiazdorską obsadą (występują Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek) właśnie trafił do polskich kin (premiera 26 listopada).

Ale dlaczego tutaj o nim piszemy? Bo dzięki Airbnb będziecie mieć okazję spędzić noc w jednej z najbardziej spektakularnych lokalizacji filmu, niesamowitej XVI-wiecznej willi z widokiem na jezioro Como.

Szczegóły

W filmie willa, o której mowa, jest domem Aldo Gucciego, granego przez Ala Pacino, wykorzystanej do sfotografowania wystawnej imprezy.

Położona nad brzegiem jeziora Como Villa Balbiano to prawdziwy klejnot, który należał do kardynała Tolomeo Gallio. Ten zbudował ją pod koniec XVI wieku i używał jako swoją główną rezydencję. Sto lat później została powiększona i ozdobiona przez kardynała Angelo Marię Duriniego, który wykorzystał willę jako gospodarza szarmanckiego i frywolnego społeczeństwa, w którym imprezy, bankiety i tańce następowały po sobie bez przerwy. Dziś Villa Balbiano to jedna z największych prywatnych rezydencji nad jeziorem, z dużym i okazałym ogrodem, nagrodzona przez Brytyjskie Stowarzyszenie Projektantów Ogrodów. Do tego czekają tu na Was odkryty basen i prywatna przystań.

Zabytkowe wnętrza wypełnione są dziełami sztuki i meblami od Sotheby's i Christie's. Spektakularne XVII-wieczne freski wciąż zdobią ściany willi. Dzięki swojej znakomitej przeszłości i niezwykłej urodzie, spędzenie nocy w Villi Balbiano z pewnością będzie dla gości czymś niezapomnianym.

Airbnb oferuje tylko jedną noc w najpiękniejszym apartamencie willi, Master Suite, zaprojektowanym przez Jacquesa Garcię, jednego z największych projektantów wnętrz na świecie. Dostępny będzie tylko jeden pobyt dla dwóch osób, na noc 30 marca 2022 r.

Rezerwacje otwierają się w południe 6 grudnia 2021, ale uda się tylko najszybszym!

Rezerwacja ma spory koszt: 1000 euro, ale i tak jest to ułamek tego, co naprawdę kosztuje nocleg w tej wymarzonej rezydencji: nieruchomość jest własnością rosyjskiego holdingu, który wynajmuje ją tylko na bardzo ekskluzywne przyjęcia i święta i który według plotek kosztuje około 15 000 euro za noc.

Tagi

LuksusowoNietypowe