the rig
Ta oferta ma już kilka dni i dostępność oraz ceny mogły się już zmienić.
Różne

🎢 Park rozrywki na... platformie wiertniczej 🏗️

Nowa ekstremalna atrakcja w Arabii Saudyjskiej! 🇸🇦🛢️

Opublikował/a
C. 'silver-tooth' Sharpe·22.02.2023
Udostępnij

Aktualizacja: Od czasu pierwszej wzmianki o tym projekcie w październiku 2021 pojawiły się pewne nowości - w maju 2022 ogłoszono pierwsze przetargi, w których do zgarnięcia było 5 miliardów dolarów. Jeśli wkrótce rozpocznie się planowanie i budowa, park może stać się rzeczywistością już około 2025 roku!

The Rig to zupełnie nowa atrakcja turystyczna na przybrzeżnej platformie wiertniczej. Pływający park rozrywki, hotel i centrum sportów ekstremalnych będą zlokalizowane w Zatoce Perskiej: dostępne tylko statkiem wycieczkowym lub helikopterem.

Gdzie

  • Arabia Saudyjska

Szczegóły

150 tys. m², 3 hotele, 800 pokoi, 11 restauracji, sporty ekstremalne, przygoda, pokazy na żywo, super szybki prom albo przelot helikopterem. THE RIG. Nowa super atrakcja na platformie wiertniczej w Arabii Saudyjskiej na Zatoce Perskiej.

Wiecie, że uwielbiamy dzielić się egzotycznymi miejscami z całego świata - ale nawet dla nas to dość wyjątkowy pomysł!

Miłośnicy przygód już zacierają ręce! W przypadku ekstremalnego parku rozrywki The Rig nietrudno zrozumieć dlaczego. Czekają tu na odważnych loty helikopterami, skoki na bungee, skoków spadochronowe, gokarty, zjazdy na linie, narty wodne, a nawet wycieczki łodzią podwodną.

Wam też ta platforma przypomina postapokaliptyczny film z lat 90. Waterworld z Kevinem Costnerem?

Park ma zawierać 3 hotele i 11 restauracji połączonych platformami. W końcu każdy może choć raz zjeść kolację patrząc na przepływające obok wieloryby, prawda?

Założymy się, że na środku morza zrobicie całkiem przyzwoite zdjęcia zachodu słońca, których nie da się zrobić nigdzie indziej!

Oczekujemy, że pokoje będą prezentować jakże popularny „szyk na platformy wiertniczej” 😂

Próbowaliśmy zinterpretować poniższe zdjęcie, ale jedyne, co przyszło nam do głowy bitwa dronów w Sylwestra - choć oczywiście mogliśmy się mylić...

Nie ma jeszcze przewidywanej daty otwarcia, ale możemy się założyć, że po otwarciu będzie sporo chętnych, by doświadczyć tego szalonego pływającego parku rozrywki, pod warunkiem, że będzie on przystępny cenowo dla ludzi nie mających własnego poletka naftowego na podwórku.

Zdjęcia: Public Investment Fund

Tagi

NietypoweParki rozrywki