Adelie Penguin, Antarctica, Ice
Różne

White Desert

Glamping wśród pingwinów na Antarktydzie!

Opublikował/a
Agata
21.05.2022
Udostępnij

White Desert to z pewnością jedno z najbardziej odległych i wyjątkowych doświadczeń glampingowych na świecie. Prywatny odrzutowiec Gulfstream zabiera gości z Kapsztadu na południe, mijając tysiące gór lodowych i docierając do ostatniego pozostałego wielkiego pustkowia na ziemi: Antarktydy.

Szczegóły

Obóz Whichaway Camp zdobywał już wiele nagród, w tym 5 razy nagrodę World Travel Awards za ofertę luksusowych noclegów i serwisu, których można oczekiwać od 5* hotelu, ale mając minimalny wpływ na środowisko.

Obóz ma 7 przestronnych, najnowocześniejszych kapsuł do spania, które są w pełni ogrzewane i wyposażone w biurko, umywalkę i toaletę.

Na terenie obozu znajduje się kabina prysznicowa, kuchnia i 3 centralnie umiejscowione kapsuł, które pełnią rolę recepcji, salonu i jadalni. Podczas gdy zewnętrzna część kapsuł jest wykonana z najnowocześniejszych materiałów, wnętrza są w pięknym stylu vintage.

Na miejscu o podniebienie gości dba wielokrotnie nagradzany szef kuchni, który zadba o ich potrzeby. Goście otrzymają wyżywienie w opcji all inclusive.

Wyjazdy są organizowane dla 12 osób i można zdecydować, jaki pakiet się wybiera - wersję relaksującą czy z adrenaliną.

Glamping w takim miejscu jest ekscytujący, bo atrakcji jest sporo! Jedna z najfajniejszych - spotkanie majestatycznych pingwinów cesarskich! Można także udać się na wycieczkę na biegun południowy, najbardziej wysunięty na południe punkt na ziemi, odkryć nieziemskie tunele lodowe, udać się na ekscytującymi przejażdżki 6x6, na wspinaczki, zjeżdżać na linie lub dowiedzieć się więcej o trwających prace naukowe na Antarktydzie.

Wiecie, co jeszcze można tu robić? Zrobić sobie piknik na zapierającym dech szczycie, popijając koktajl schłodzony 1000-letnim lodem!

Nie trzeba dodawać, że jest do jedyne takie doświadczenie w życiu. Ceny za taką 24-godzinną przygodę zaczynają się od od 13.500 $. (Tak, możesz odwiedzić Antarktydę przez 24 godziny.) Wybralibyście się tutaj?

Źródło zdjęć: White Desert: https://white-desert.com/

Zdjęcia

Tagi

NietypoweAktywnie