Impressions and Other Assets/vals_1_tw2nfo
Różne

Niesamowity dom wbudowany w zbocze góry, który możesz wynająć dla 10 osób

Tę willę można było obejrzeć w jednym z odcinków programu "Najbardziej niezwykłe domy świata" na Netflixie. Można zatem się spodziewać naprawdę oryginalnego designu, skoro domem zainteresował się sam Netflix. A co najlepsze to miejsce możecie wynająć na nocleg!

Szczegóły

Willa znajduje się w szwajcarskiej wiosce Vals. Villa Vals to wolnostojący dom tuż obok słynnych term Vals. Luksusowa willa jest niezwykle cicha i oferuje zapierający dech w piersiach widok na nietkniętą przyrodę.

Dom jest bardzo przestronny - ma ok. 200 m2 i jest całkowicie wykopany w zboczu góry. Może pomieścić 10 osób i jest otoczony dużym ogrodem, który zapewnia dużo prywatności. Duża szklana fasada otwiera się na taras i oferuje spektakularny widok na zielone łąki, a zimą na ośnieżone stoki i szczyty górskie.

Do domu, który jest całkowicie zakopany w zboczu góry, do środka można dostać się tunelem z pobliskiej stajni. Składa się z sześciu pokoi i znajduje się na prywatnej posesji o powierzchni 1300 m². Salon, otwarta kuchnia oraz sypialnia z własną łazienką znajdują się na poziomie tarasu. Na wyższych kondygnacjach znajdują się trzy przestronne sypialnie. Wszystkie sypialnie wyposażone są w łóżko typu king-size (180 x 210 cm) oraz łazienkę z wanną i/lub prysznicem. Jeden z pokoi jest ustawiony jako sala telewizyjna, a także posiada łóżko piętrowe z dwoma łóżkami (130 x 210 cm).

Wisienką na torcie jest zadaszony taras o powierzchni około 60 m². Oferuje miejsce na duży stół, wannę z hydromasażem oraz leżaki. Oprócz imponującego widoku na przeciwną stronę doliny, na tarasie znajduje się również fontanna, która jest zasilana przez cały rok z hotelowego źródła i ma doskonałą jakość wody pitnej.

Do willi można dotrzeć przez starą stajnię Grisons, która ma miejsce na rowery, stół do tenisa stołowego, narty, narzędzia ogrodowe i meble ogrodowe na piętrze. W piwnicy znajduje się ogrzewane pomieszczenie z szatnią i stołem bilardowym. Podziemny tunel ze świetlikami łączy parter stajni z Vilą Vals.

Sama wioska Vals ukierunkowana jest na zrównoważony rozwój. Wioska wygląda autentycznie, posiada przemysł, źródła wody Valser, łaźnie i hotele, produkuje zrównoważoną energię i ma nawet "rurociąg mleczny" dostarczający mleko latem prosto z alpejskich pastwisk. Można tu wędrować, jeździć na rowerze, a zimą jeździć na nartach.

Ceny noclegu zależą różnią się od sezonu. Poza sezonem cena za noc to 510 € i od każdego kolejnego gościa, jeśli grupa liczy więcej niż 6 osób dopłaca się 33 €. W sezonie (letnim czy zimowym) cena noclegu wynosi 686 € i również tu należy liczyć się z dopłatą 33 € od osoby w grupach powyżej 6 osób. Pamiętajmy, że ta cena dzieli się na całą grupę! Jeśli wynajmiemy miejsce na cały tydzień, cena znacznie się obniży. Jeśli jesteście zainteresowani noclegiem w tak oryginalnym miejscu, kliknijcie w przycisk poniżej.

------------------------------

Autorem zdjęć jest Iwan Baan, Gaelle Boulicaut, SeARCH i pochodzą one ze strony: https://www.villavals.ch/

Zdjęcia

  • Impressions and Other Assets/vals_2_vygfvx
  • Impressions and Other Assets/vals_1_tw2nfo
  • Impressions and Other Assets/vals_3_rdu21z
  • Impressions and Other Assets/vals_4_tsfil7

Tagi

NietypoweNatura