Różne
Zwierzęce kawiarnie w Polsce
Udostępnij
cafe, dog

Najbardziej nietypowe zwierzęce kawiarnie w Polsce!

Nic tak nie budzi o poranku jak filiżanka dobrej kawy. Dostarczmy sobie więcej emocji i odwiedźmy do tego niezwykłe miejsce. Wybraliśmy dla Was listę najbardziej naszym zdaniem niezwykłych kawiarnii w Polsce, które oprócz kawy serwują niesamowite doświadczenia!

Szczegóły

Parrot Coffee - Wrocław

Otwarto ją dwa lata temu i już zdążyła podbić serca mieszkańców Wrocławia. Oprócz standardowych posiłków można tu spotkać dwóch niezwykłych gości - dwie papugi. Jedna z nich to samiec Lory Wielkiej - ma na imię Jon i umie wypowiedzieć ok. 200 słów w całych zdaniach! Druga papuga to Pablo, samiec Ary Ararauny, który na początku swojego pobytu w kawiarni znał 12 słów, ale z pewnością przez ten czas wzbogacił swoje słownictwo! Ptaki są wrażliwe, przyjazne ludziom i niezwykle inteligentne. Chcielibyście je odwiedzić?

Alpakarnia Alpakacafe - Nowa Wieś

Tak, dokładnie tutaj spotkacie nie kogo innego a alpaki! Alpakacafe znajduje się na terenie hodowli alpak Cygnus w Nowej Wsi. Czy Wy też chcielibyście je pogłaskać? Więcej o tym miejscu na ich stronie tutaj.

SZOP Kawiarnia - Poznań

Popijając tu kawę, napotkacie tutaj sympatycznego szopa. Ma na imię Rocky i większość czasu ponoć lubi spać. Niemniej pomiędzy drzemkami chętnie przechadza się po kawiarnii i wita się z gośćmi. Szop jest pod opieką weterynarza i jest szczepiony. Na stałe nie mieszka jednak w kawiarnii i jak zapewniają właściciele, ma się naprawdę dobrze. W samej kawiarnii Rocky ma drabinkę do wspinania, która zapewnia mu ruch, miejsca niepożądane (np. ze słodyczami czy śmietnik) są przed nim zabezpieczone. Miejsce zostało sprawdzone przez Fundację Viva!, która nie wykryła żadnych nieprawidłowości i szop ma się tu dobrze.

Psikawka - Kraków

To miejsce łączy wszystkich psiarzy. Można przyjść tutaj ze swoim pupilem, poznać innych, a co najlepsze - jeśli jeszcze nie macie swojego psa - ta kawiarnia Wam w tym pomoże. W weekendy właściciele organizują spotkania, na których można poznać podopiecznych fundacji oraz domów tymczasowych i jeśli jesteście gotowi, możecie adoptować psiaka! Więcej o kawiarni tutaj.

Miau Cafe - Warszawa

Ta kawiarnia powstała dzięki darczyńcom. Teraz służy jako azyl dla kocich podopiecznych i miejsc spotkań kocich miłośników. Jej mieszkańcy zostali przygarnięci po śmierci starszej pani, ich właścicielki. Teraz mieszkają w Miau Cafe i można spędzić z nimi czas.

Tagi

Jedzonko