WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Architecture, Berlin, Building

Bilety miesięczne za 9 EUR (42 PLN) przez 3 miesiące w całych Niemczech

Przez cały czerwiec, lipiec i sierpień będzie można poruszać się po całych Niemczech komunikacją miejską i regionalną kupując miesięczny bilet za 9 EUR. Bilet uprawnia do przejazdów pociągami regionalnymi RB, RE, metrem, kolejkami miejskimi, autobusami miejskimi, tramwajami, a w niektórych miastach (jak np. Berlin) również promami komunikacji miejskiej.

Bilet nie uprawnia natomiast do przejazdów szybkimi pociągami IC, EC, ICE oraz autobusami dalekobieżnymi.

Z biletu mogą korzystać również obcokrajowcy!

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Całe Niemcy za 9 EUR

W tym tygodniu u naszych zachodnich sąsiadów rozpoczęto sprzedaż biletów miesięcznych za 9 EUR. Bilet będzie ważny od pierwszego do ostatniego dnia każdego miesiąca.

Bilety można kupić za pomocą aplikacji przewoźników, np. Deutsche Bahn czy berlińskiego BVG, jak i w automatach biletowych oraz w centrów obsługi klienta.

Zgodnie z przypuszczeniami zainteresowanie jest ogromne - aplikacje części przewoźników nie wytrzymywały, popularne niemieckie atrakcje turystyczne obawiają się "zalania" turystami, a pracownicy firm transportu publicznego zapowiadają niespotykany dotąd tłok w pociągach tego lata.

Skąd pomysł na bilet za 9 EUR?

Pomysł na bilet za 9 EUR ma na celu złagodzenie wpływu drastycznego wzrostu kosztów energii na sytuację materialną mieszkańców. Jest to też ciekawy pomysł na promowanie krajowej turystyki i zwiększenie zainteresowania korzystaniem z transportu publicznego.

Zasady korzystania z biletu

  • W ramach biletu można korzystać z transportu miejskiego, podmiejskiego i regionalnego

  • Nie ma możliwości rezerwacji miejsc

  • Bilet nie uprawnia do bezpłatnego transportu roweru

  • Dzieci poniżej 6 roku życia podróżują za darmo i nie potrzebują własnego biletu

  • Dzieci w wieku 6-14 lat muszą mieć własny bilet za 9 EUR

  • Bilet uprawnia do przejazdów 2. klasą

Zgłoś wątpliwości prawne