WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Orientarium Lodz

Jutro otwarcie Orientarium - najbardziej wyczekiwanej atrakcji Polski!

29 kwietnia 2022 w Łodzi otworzy się Orientarium - "Najnowocześniejsze ZOO w Europie"! To jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych turystycznych wydarzeń tego roku w Polsce.

Ile kosztuje wstęp, co Was tam czeka i jakie są godziny otwarcia? Przeczytajcie poniżej.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Orientarium - szczegóły

Orientarium to największy obiekt w Europie prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Chyba największą atrakcją jest podwodny 26-metrowy tunel, w którym można podziwiać rafę koralową, rekiny i płaszczki.

Znajdziecie tu ponad 1,3 tysiąca ryb w strefie oceanicznej, najdłuższy w Polsce tunel podwodny, 35 gatunków zwierząt w budynku Orientarium, i ponad 550 w całym łódzkim Ogrodzie Zoologicznym.

Orientarium otwiera swoje drzwi w piątek, 29 kwietnia, o godzinie 9:00. Obiekt będzie otwarty codziennie w godzinach 9:00-18:00.

Jeden bilet umożliwi zwiedzanie całego ogrodu zoologicznego wraz z Orientarium. Cena biletu to 70 PLN, odwiedzający z aktywną Kartą Łodzianina zapłacą 40 PLN. Bilet Rodzinny (2 dorosłych z 2 lub 3 dzieci) to koszt 220 PLN.

W weekend od 29 kwietnia do 1 maja zwiedzający ogród zoologiczny mogą spodziewać się wielu dodatkowych atrakcji.

Podczas otwarcia Orientarium zwiedzających będą witać animatorzy przebrani za duże, kolorowe zwierzaki. Każdy gość będzie mógł liczyć na słodki upominek. Na terenie ogrodu pojawi się kilka stanowisk, na których dzieci będą mogły pomalować buzie czy stworzyć tematyczne zabawki. Na najmłodszych czeka nowoczesny park linowy i nowe mini zoo. Poza tym, dzieci mogą wziąć udział w grze terenowej "Odkrywcy zdobywcy" i skorzystać z atrakcji na dwóch placach zabaw zlokalizowanych na zewnątrz.

Codziennie o godzinie 11:00 w budynku Orientarium można podziwiać wodne kąpiele słoni indyjskich.

W Orientarium na zwiedzających będą czekać edukatorzy oraz opiekunowie zwierząt, którzy opowiedzą o sekretach życia codziennego mieszkańców nowego kompleksu. W obiekcie znajdują się również interaktywne zabawki, które umilą czas najmłodszym i wzbogacą ich wiedzę. Dodatkowo, przez Orientarium poprowadzi gości interaktywna ścieżka edukacyjna w aplikacji mobilnej – Tropiciel.

Interaktywna gra, zabawa w parku linowym, a może peeling dłoni? Orientarium Zoo Łódź to nie tylko miejsce, w którym można zobaczyć wyjątkowe gatunki zwierząt. Nowoczesny kompleks oferuje również dodatkowe atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W Orientarium zobaczycie unikatowe i zagrożone wyginięciem gatunki, największy w Europie wybieg dla słoni, tunel do obserwacji płaszzcek i rekinów, 10 zbiorników wodnych z 3 milionami litrów wody.

Jak zwykle w takich miejscach - regularnie odbywać się będą też pokazy karmienia zwierząt - program tutaj.

Zgłoś wątpliwości prawne