WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Mask, airport

Koniec z maseczkami w samolotach w Unii Europejskiej!

Koniec obowiązku noszenia maseczek na europejskich lotniskach i w samolotach. Unijna Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego wraz z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały komunikat, według którego zakrywanie ust i nosa podczas podróży lotniczych nie będzie już obowiązkowe. Nowe przepisy wejdą w życie w poniedziałek 16 maja 2022.


Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Obowiązek noszenia na lotniskach i podczas lotów maseczek na usta i nos zostanie zniesiony w Unii Europejskiej od 16 maja. Zostało to ogłoszone przez władze UE ds. bezpieczeństwa ruchu lotniczego EASA i ds. ochrony zdrowia ECDC. Zmiana jest zgodna ze zmienionymi wymaganiami władz krajowych w zakresie transportu publicznego w całej Europie, powiedział szef EASA Patrick Ky.

W opublikowanym komunikacie unijne agencje podkreślają, że poluzowanie przepisów ma związek z coraz lepszą sytuacją pandemiczną w Europie. Zwrócono uwagę, że liczba nowych przypadków spada. Jednocześnie poziom wyszczepienia w UE osiągnął wysoki poziom. Wiele osób nabyło też naturalną odporność po przebyciu COVID-19.

W komunikacie jednocześnie podkreślono, że maseczka ochronna pozostaje jednym z najlepszych zabezpieczeń przed rozprzestrzenianiem się COVID-19. Dlatego - jak wskazał szef unijnej Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego - należy uszanować wybór tych, którzy wciąż będą woleli podróżować w maseczkach.

- Dla pasażerów i załóg lotniczych to duży krok naprzód w normalizacji podróży. Pasażerowie powinni jednak zachowywać się odpowiedzialnie i szanować wybory innych, a pasażer, który kaszle i kicha, powinien zdecydowanie rozważyć założenie maski, aby uspokoić osoby siedzące w pobliżu - powiedział Patrick Ky.

Po 16 maja przepisy dotyczące zakrywania nosa i ust mogą się różnić w zależności od linii lotniczych. Pomimo zniesienia obowiązku maseczek, przepisy krajowe nadal mają pierwszeństwo.

Źródło: WP.pl

Zgłoś wątpliwości prawne