WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Pamukkale, Turkey

Od dziś Turcja zaprasza Polaków bez paszportu, wystarczy sam dowód osobisty

Od dziś (wtorek 19 kwietnia 2022) obywatele Polski mogą podróżować do Turcji na podstawie dowodu osobistego. Nie jest już konieczne posiadanie paszportu podczas wyjazdu turystycznego trwającego maksymalnie 90 dni - poinformowała ambasada Turcji w Polsce. Polskie MSZ potwierdziło tę zmianę zasad wjazdu do Turcji.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Nowe zasady wjazdu do Turcji

O zmianie poinformowała turecka ambasada na Twitterze; zamieszczono skan pisma po turecku oraz jego tłumaczenie na język angielski.

"Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni" - czytamy na profilu placówki dyplomatycznej.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina przekazał PAP, że potwierdza powyższą zmianę zasad wjazdu Polaków do Turcji.

Źródła: Twitter, PAP

Wycieczki do Turcji

Zgłoś wątpliwości prawne