WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Paris, France, Eiffel Tower

Paryż zakazuje selfie z Wieżą Eiffla! 🤳🗼

Paryż już zabronił upowszechniania zdjęć z nocnymi iluminacjami Wieży Eiffla, bo łamią prawa autorskie. A teraz idzie o krok dalej, ale z innego powodu. Kilka dni temu burmistrz Paryża zakazała robienia fotek selfie z paryską ikoną w tle!

NOCLEGI W PARYŻU

LOTY DO PARYŻA

Opublikował/a
Jackie Sparrow·1.04.2024
Udostępnij

Najpopularniejszym miejscem do robienia selfie na świecie jest Wieża Eiffla. Jednak nie będzie już wolno robić sobie z nią selfie. Jak powiedziała pani burmistrz Paryża "Aby zachować integralność konstrukcji i zmniejszyć ryzyko promieniowania niejonizującego, instalowana jest obecnie sieć urządzeń zakłócających pracę aparatów telefonów komórkowych, aby zapewnić ochronę wieży przyszłych pokoleń".

Zabezpieczenia mają wykorzystywać system "klatki Faradaya" (to ten sam system, dzięki któremu jesteśmy bezpieczni w samolocie podczas burzy).

Ciekawe jest, że system ochrony ma blokować przednie kamery smartfonów, ale już nie te z tyłu telefonu. Warto zatem przed przyjazdem do Paryża poćwiczyć miny do selfie bez widzenia się na ekranie lub po prostu poprosić o zrobienie zdjęcia innym zwiedzającym.

Wygląda przynajmniej na to, że zdjęcia będzie można wykonywać bez problemu aparatami analogowymi - pamiętacie? Takimi na kliszę... 🎞️

Źródło

Zgłoś wątpliwości prawne