WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Notre Dame, Paris, France

Powrót ikony 🔔 Kiedy otwarcie Notre Dame w Paryżu?

Wiosną 2019 ogień zniszczył ikonę Paryża, Francji i jedną z najbardziej rozpoznawalnych świątyń na świecie - Notre Dame. Katedra straciła swoją charakterystyczną iglicę i została zamknięta dla zwiedzających. Wiadomo już, kiedy zostanie otwarta - szczegóły w artykule poniżej.

Noclegi w Paryżu

Loty do Paryża


Opublikował/a
Jackie Sparrow·1.03.2024
Udostępnij

Katedra Notre Dame to jeden z najbardziej znanych symboli Paryża. Niestety, pożar, który wybuchł 15 kwietnia 2019 roku, spowodował znaczne zniszczenia w tej słynnej świątyni. Dach się zawalił, sklepienia zostały uszkodzone, a XIX-wieczna iglica runęła. W dodatku katedra straciła swą unikalną akustykę.

Od tego czasu, już prawie 5 lat, obiekt jest zamknięty dla zwiedzających. Z powodu pandemii koronawirusa i w związku z pracami przygotowawczymi faktyczna odbudowa katedry rozpoczęła się 2 lata po wybuchu pożaru i zamknięciu świątyni. Jednakże prace rekonstrukcyjne postępują obiecująco, co wkrótce pozwoli na ponowne otwarcie tego historycznego miejsca.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiadał wstępnie, że odbudowa miała zostać ukończona przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich. Odbędą się one w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku w Paryżu.

Ostatecznie jednak ponowne otwarcie katedry Notre Dame ma nastąpić dopiero po olimpiadzie, pod koniec tego roku, a konkretnie 8 grudnia 2024. Długo wyczekiwany moment otwarcia katedry Notre Dame zbliża się zatem wielkimi krokami.

Uroczystości związane z otwarciem katedry po remoncie mają trwać przez 8 dni. Każdego dnia przewidziano inną ceremonię. Odbędzie się m.in. "przebudzenie" katedralnych organów i pierwsze nabożeństwo.

Źródła: national-geographic.pl, gosc.pl

Zgłoś wątpliwości prawne