WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

airport, Flights, Planes

Hakerzy przypuścili cyberatak na strony 14 największych lotnisk USA

Międzynarodowe media poinformowały, że strony internetowe kilku amerykańskich lotnisk, m.in. La Guardia w Nowym Jorku, Los Angeles, Denver, Chicago, Atlanta i Des Moines, stały się celami cyberataków.

Odpowiedzialność za atak wzięli rosyjscy hakerzy z grupy Killnet, organizujący tego typu akcje.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·11.10.2022
Udostępnij

Cyberataki na amerykańskie lotniska

Co najmniej 14 stron internetowych lotnisk w USA, w tym te największe, było niedostępnych rano w poniedziałek 10 października 2022.


Ataki nie naruszyły na szczęście systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów.

Hakerzy tymczasowo zablokowali dostęp do stron internetowych lotnisk, w tym do informacji o przylotach i odlotach samolotów sztuczne generując ekstremalnie duży ruch na tych stronach, co skutkuje ich przeciążeniem.

"Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy" – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu.

Władze lotnisk, których witryny zostały zaatakowane, powiadomiły o tym incydencie organy ścigania.

Jak twierdzi wiceprezes ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem John Hultquist - ataki zostały przeprowadzone przez grupę prorosyjskich hakerów znanych jako Killnet.

O hackerskiej grupie Killnet zrobiło się głośno po inwazji Rosji na Ukrainę. Killnet atakował systemy komputerowe ukraińskich sojuszników. Niedawno grupa Killnet przyznała się do odpowiedzialności za ataki na strony internetowe rządu USA.

🔎 Źródła: ABC News, Washington Post, CNN, TVN24

Zgłoś wątpliwości prawne