WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Mala Fatra, Slowakei

Słowacja znosi wszystkie obostrzenia wjazdowe

Słowacja zniosła restrykcje związane z COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i w trakcie tranzytu przez jej terytorium. Osoby wjeżdżające na Słowację, w tym również osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, nie mają już obowiązku dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani odbywania kwarantanny.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Zasady wjazdu na Słowację

"Na podstawie decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego Republiki Słowackiej z dnia 4 kwietnia 2022 roku zniesiono wszelkie dotychczas obowiązujące ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium" - infromuje strona rządowa.

Dotychczas osoby, które nie przyjęły preparatu przeciwko COVID-19, po przybyciu na Słowację były kierowane na 5-dniową kwarantannę, którą można było zakończyć po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR. Badaniu niezaszczepieni mogli poddać się najwcześniej w pierwszym dniu kwarantanny. Każdy podróżny musiał również wypełnić formularz lokalizacyjny.

Na Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych klasy FFP2 bez wentyla albo KN95 lub N95 (oprócz dzieci do lat 6) w pomieszczeniach zamkniętych, w trakcie imprez masowych oraz w środkach transportu publicznego (taxi, pociągi, autobusy, tramwaje, trolejbusy).

Źródło: strona rządowa

Oferty na Słowację

Zgłoś wątpliwości prawne