WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Breaking News, News, Newsletter

Włochy rezygnują z "paszportu covidowego"

Premier Włoch Mario Draghi poinformował wczoraj wieczorem (17.03.2022), że włoski rząd zatwierdził decreto riapertura , czyli „dekret o ponownym otwarciu”, zawierający harmonogram złagodzenia krajowych ograniczeń Covid w kraju na początku lata.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·14 godzin temu
Udostępnij

Zgodnie z dekretem włoskie restrykcje będą stopniowo łagodzone od początku kwietnia do połowy czerwca, po zakończeniu ogólnokrajowego stanu wyjątkowego 31 marca – 2 lata i 2 miesiące po jego ogłoszeniu.

Oczekuje się, że wymóg "paszportu covidowego", zwanego we Włoszech "green pass" wygaśnie 1 maja, a obowiązek noszenia maseczki w pomieszczeniach zakończy się 30 kwietnia - zgodnie z rządowym planem opublikowanym w czwartek.

Zgodnie z projektem, wymóg okazywania „super green pass” ("wzmocnionego paszportu szczepionkowego" - super green pass jest dostępny tylko dla osób zaszczepionych, do jego otrzymania nie wystarczy negatywny wynik testu) w środkach transportu publicznego ma zostać zniesiony 1 kwietnia, podobnie, jak ograniczenia ilości osób w miejscach takich jak stadiony sportowe i kluby nocne.

Włoski premier potwierdził na konferencji prasowej w czwartek wieczorem, że dekret został zatwierdzony, nie wdawał się jednak w szczegóły dotyczące jego treści.

Rząd zatwierdził „środki, które eliminują prawie wszystkie ograniczenia ograniczające dotychczas nasze życie i zachowanie. Celem rządu jest powrót do normalności, ożywienie społeczeństwa i gospodarki i ograniczenie zdalnej edukacji. To jest teraz stan, który osiągnęliśmy” - powiedział Draghi

Źródło: Twitter włoskiego rządu, TheLocal.it, ansa.it

Zgłoś wątpliwości prawne