WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Architecture, Building, City

Włochy znoszą obostrzenia wjazdowe

Włoskie media donoszą, że od jutra - 1 czerwca 2022 - mają przestać obowiązywać aktualne obostrzenia covidowe przy wjeździe do kraju. Oznacza to, że Włochy mają przestać wymagać certyfikatu zaszczepienia / ozdrowieńca i negatywnego wyniku testu od osób niezaszczepionych.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Włochy znoszą restrykcje

Media donoszą, że włoski minister zdrowia Roberto Speranza nie zamierza przedłużać restrykcji wjazdowych związanych z koronawirusem. Aktualne obostrzenia obowiązują do 31 maja, zatem od 1 czerwca będzie można wjechać do Włoch bez dokumentacji covidowej.

Włoskie media informują również, że od 15 czerwca maseczki nie będą już konieczne w miejscach, w których obecnie jeszcze obowiązują: w szpitalach, salach sportowych, kinowych i teatralnych. Obowiązek zasłaniania ust i nosa zostanie jednak prawdopodobnie utrzymany w transporcie zbiorowym, prawdopodobnie również w samolotach.

W chwili powstania tego artykułu nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony włoskiego rządu, ale włoskie media przewidują, że od 1 czerwca zostaną wprowadzone powyższe zmiany.

Źródła: TheLocal.it, ilsole24ore

Wyjazdy do Włoch

Zgłoś wątpliwości prawne