Gran Hotel La Florida Barcelona, booking.com
Hotele

Poczujcie się jak gwiazdy ⭐️ w emblematycznym 5* 🏩 w Barcelonie

Bajeczne widoki na miasto 🌆 w jednym z najbardziej prestiżowych hoteli w Hiszpanii 🏨

od 415 PLN/os

Ta oferta jest nieaktualna. Zapisz się do naszego WhatsApp, aby nie ominąć takiej okazji ponownie!
Opublikował/a
Lady Mermaid Blue·28.09.2022
Udostępnij

Witajcie w oazie spokoju i piękna w Barcelonie! Dzięki swojej uprzywilejowanej lokalizacji na górze Tibidabo, Gran Hotel La Florida 5*GL jest uważany za jeden z najlepszych luksusowych ośrodków miejskich. Idealny wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się wszystkim, co Barcelona ma do zaoferowania w wyjątkowo relaksującym otoczeniu i z niezapomnianymi widokami.

Odkryjcie niezliczone szczegóły, które odróżniają ten hotel od innych. Zasmakujcie gastronomii restauracji Bistro 1925 i zrelaksujcie się w Spa by L'Occitane. Do Waszej dyspozycji również centrum fitness oraz 37-metrowym basen.

Więcej o hotelu poniżej...

🦜 Najlepsze oferty podróżnicze prosto na Twój telefon - ściągnij aplikację WakacyjniPiraci!

Dlaczego warto

  • 🏩 Wspaniałe połączenie śródziemnomorskiego luksusu, historii i stylu
  • 🏩 Uprzywilejowana lokalizacja na górze Tibidabo, z bajecznymi widokami na miasto
  • 🏩 Wyjątkowa atmosfera, fantastyczna obsługa i świetne zaplecze rekreacyjne
  • 🏩 Ugości Was 5* Gran Hotel La Florida G.L Monumento

Kiedy

wrzesień 2022 - wrzesień 2023

Gdzie

  • Barcelona
  • Catalonia
  • Hiszpania

Szczegóły

Dodatkowe informacje

Więcej o hotelu

Aby przypomnieć legendarną historię hotelu i podkreślić jego ciepło, odzyskano stare fotografie obiektu i jego otoczenia, z których część pochodzi z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Oryginalna fasada, pochodząca z 1925 roku, pozostała nienaruszona, a wiele innych elementów dekoracyjnych i konstrukcyjnych zostało pieczołowicie odrestaurowanych.

Hotel pokazuje również Barcelonę XXI wieku poprzez żywą sztukę współczesną. Trzy spektakularne nowoczesne rzeźby brytyjskich artystów Bena Jakobera i Yannicka Vu przedstawiają żywioły: ziemię, światło i wodę. W całym hotelu znajdziecie również obrazy kwiatów autorstwa katalońskiej artystki Isabel Cruellas, które zostały zamówione specjalnie na inaugurację hotelu.

Troszkę historii

Zachowując swoje legendarne spojrzenie na Barcelonę od 1924 roku, Gran Hotel La Florida był realizacją marzeń człowieka, doktora Andreu, który chciał zbudować najlepszy hotel w Barcelonie w najlepszej lokalizacji w mieście, wznosząc emblematyczny i stylowy budynek.

Jednak, jak wiele innych budynków i zabytków, hotel ucierpiał w wyniku wojny domowej i był wykorzystywany podczas konfliktu jako szpital wojskowy. Odrodził się jako hotel dopiero w 1950 roku, kiedy to stał się ulubionym miejscem spotkań barcelońskich wyższych sfer, zwłaszcza jako letnia rezydencja bogatych rodzin katalońskich.

W późniejszych latach w prestiżowym hotelu zatrzymywali się Ernest Hemingway, James Stewart, George Sanders, Rock Hudson, księżniczka Fabiola i książę Belgii. Jednak w 1979 roku La Florida poddał się upływowi czasu i zamknął swoje podwoje. Został otwarty w 2001 roku dzięki skrupulatnej renowacji, która trwała cztery lata.

W ten sposób Gran Hotel La Florida po raz kolejny stał się prawdziwą ikoną barcelońskiego hotelarstwa i jednym z najbardziej prestiżowych hoteli butikowych w Hiszpanii.

🏩🏩🏩🏩

🦠 KORONAWIRUS INFO: Bez testów! Szczegóły.

Wycieczki

Barcelona zachwyca, a Costa Brava jest bardzo blisko... Jeżeli macie ochotę pozwiedzać, dajcie sie zainspirować.

🏩🏩🏩🏩

Tytułowa cena (za osobę) skonstruowana jest w oparciu o ofertę 1 noclegu dla 2 osób dorosłych, a jej wysokość zależy od terminu i długości wyjazdu. Proponowane przez nas daty są jedynie przykładowe i można je dowolnie zmieniać.

🏩🏩🏩🏩

Uwaga

Ceny są aktualne w momencie publikacji posta, na podstawie podanych przykładowych dat i mogą się zmieniać w zależności od dostępności. Ilość miejsc może być ograniczona. Mogą obowiązywać specjalne warunki.

Zdjęcia

Tagi

LuksusowoBez testuEuropaJesieńListopadMorze ŚródziemnePiracki wybórPlażaRomantyczniePodróż poślubnaWalentynki