Urlop_last_minute_korzystny_tajlandia_dubaiPin it

Last minute — najlepszy sposób na spontaniczne wakacje marzeń

Last minute to świetna oferta wyprzedażowa w turystyce. Cierpliwie czekając na obniżkę kosztów pobytu w wymarzonym kraju, można w rezultacie spędzić wakacje życia na drugim końcu świata, nawet przy ograniczonym budżecie na podróże. Złowienie prawdziwej wycieczkowej perełki wśród wielu ofert last minute jest możliwe i nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Jak zdobyć loty czy noclegi w ofercie last minute?

Najnowsze oferty last minute

Jak odpowiednio przygotować się na spontaniczny urlop?

Zasada ofert last minute jest bardzo prosta – turysta korzystający z jednego z ostatnich wolnych miejsc płaci niższą cenę za wymarzony wypoczynek, a zniżki mogą sięgać nawet 75% regularnej ceny wycieczki. Udany i relatywnie niedrogi wyjazd do miejsca, o którego zobaczeniu marzyliście od dawna, będzie cieszyć podwójnie! Korzystając z oferty last minute, pamiętajcie jednak, aby wybrać ją u zaufanych pośredników.

Przed wykupieniem wycieczki w korzystnej cenie, dobrze upewnić się, czy plany zawodowe albo obowiązki szkolne pociech nie przekreślą szansy na urlop w nieodległym terminie. Warto sprawdzić w kalendarzu, czy termin wypoczynku nie pokrywa się np. z ważną wizytą lekarską czy rodzinną uroczystością.

Ogromne znaczenie mają także ewentualne formalności (tj. szczepienia chroniące przed chorobami tropikalnymi czy konieczność posiadania wizy turystycznej), których należy dopełnić, wybierając się w niektóre zakątki globu. Sprawdzonych informacji poszukajcie m.in. na stronie internetowej „Polak za granicą”, przygotowanej i jaktualizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

urlop_last_minute_ arcza_palmy
Pin it
Wakacje_Barcelona_Hiszpania
Pin it

Zalety wakacji last minute

  • Pierwszą, a dla wielu najważniejszą zaletą jest niższa cena wycieczki. Kiedy los wam sprzyja i traficie na ofertę wczasów w miejscu, o którego odwiedzeniu marzyliście od dawna, ale z kosztem takiej turystycznej przygody nie zawsze było wam po drodze, to na pewno docenicie obniżkę!
  • Spontanicznie, bez długiego planowania, rozmyślania, szczegółowego wybierania spośród wielu ofert i zamartwiania się, czy wyprawa do Hiszpanii się uda, po prostu wsiadacie za tydzień w samolot i lecicie do Barcelony lub Madrytu. W chwili zachwytu pamiętajcie jednak, aby upewnić się, czy turysta wybierający się do danego kraju nie musi poddać się szczepieniom, wyrobić wizy turystycznej lub dopełnić innych formalności.
  • Wybierając najciekawszą ofertę, jaką akurat znaleźliście, macie szansę dotrzeć w miejsce, które was zachwyci, choć nigdy nie planowaliście zobaczyć go na własne oczy. Jako miłośnicy Skandynawii możecie trafić do Etiopii i zakochać się w Czarnym Lądzie albo zamiast nieodległej Portugalii, w której od kilku sezonów spędzacie każde wakacje, polecieć do egzotycznej Malezji lub na Kubę.

Najpopularniejsze kierunki „na ostatnią chwilę"

Pamiętajcie, że last minute to nie tylko dłuższe urlopy za granicą, ale też oferty dotyczące wyjazdów typu city break i wypoczynku w Polsce. Jeśli wolicie samodzielnie organizować sobie nocleg i czas na miejscu, poszukajcie po prostu lotów last minute.

Kierunki pojawiające się najczęściej w ofertach tego typu pokrywają się z tymi, w których Polacy najchętniej wypoczywają. Poza Egiptem, Turcją, Grecją, Bułgarią i Hiszpanią, zdarzają się wakacje w Emiratach Arabskich, na Dominikanie, Kubie czy Wyspach Zielonego Przylądka.

grecja_wakacje_santorini_grecka_wyspa
Pin it

Inspiracje i tanie oferty