WakacyjniPiraci
Profile
Gdzie najlepiej wyjechać we wrześniu?

ZNAJDŹ WYJAZD

Gdzie na wakacje we wrześniu?

Wrzesień - gdzieniegdzie jeszcze lato, a gdzieniegdzie już jesień. To dobry okres aby wyrwać się gdzieś do egzotycznych krajów lub, jeśli wolicie pozostać w Europie, na południowe greckie wyspy lub Kanary.

Nie wiecie jeszcze jaki kurs obrać? Najlepsze kierunki na wrzesień znajdziecie właśnie tutaj!

Gdzie wyjechać we wrześniu?

Kiedy słońce nie przyświeca nam już tak jak ostatnio, wyjazd z Polski w ciepłe miejsce to świetny pomysł na wrzesień, żeby tylko przedłużyć lato. Oto nasze propozycje niedrogich i ciepłych miejsc we wrześniu, gdzie temperatury są wystarczająco wysokie na plażowanie!

WYSPY KANARYJSKIE

Do znudzenia Wam o nich będziemy opowiadać, ale naprawdę nie na darmo zwane są Wyspami Szczęśliwymi. Wspaniała pogoda o każdej porze roku, uśmiechnięci ludzie, rewelacyjne lokalne przysmaki, plaże i eklektyzm krajobrazowy o jakim nie śniliście. Którą najlepiej zwiedzić? WSZYSTKIE! Wysokie temperatury oscylują wokół 26°C, a niskie wciąż wynoszą przyjemne 21°C... Lecimy!

HISZPANIA

Oprócz Wysp Kanaryjskich, cała Hiszpania jest idealnym miejscem na wyjazd we wrześniu. Na Półwyspie Iberyjskim (podobnie jak na Kanarach i Balearach) wciąż lato ma się świetnie, choć z nieba nie leje się już ukrop. Wciąż można wykąpać się w morzu, pospacerować, pozwiedzać i poopalać. A turystów mniej, więc i przyjemniej i ceny niższe. Czy to wyspy, czy to Costa Brava koło Barcelony, czy Kraj Basków... a może Andaluzja? A może macie ochotę na Madryt?

WŁOCHY

Bella Italia to też idealny pomysł na wrzesień. Każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż obfituje w ogromną różnorodność - wolicie plażę i klimat wyspiarski? Proszę bardzo, Sycylia i Sardynia bardzo chętnie Was przywitają. Wolicie plaże na półwyspie? Bari? Pescara? A może trochę klasyki, Rzym, Wenecja, Florencja, Mediolan? A co z Toskanią? Niewątpliwie, gdziekolwiek zdecydujecie pojechać, włoski klimat was oczaruje. Mamma mia, i to jedzenie!

CHORWACJA

Chorwacja jest tak różnorodna, i ma tyle miejsc do zobaczenia, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Dubrownik, Zagrzeb, Split, Istria to tylko jedne z tych miejsc. Nie zapomnijmy o wyspach, wysepkach i niesamowitych krajobrazach, od morza przez wodospady i zapierającą dech w piersiach roślinność. Chorwacja we wrześniu cieszy się słońcem i temperaturą 25°C w ciągu dnia, i 17°C w nocy.

TURCJA

Ogromnie bogaty pod względem historycznym kraj z jedną z najlepszych gastronomii, scenerią od plaż po góry i majestatycznym Stambułem. Wspaniałe plaże, latające balony w Kapadocji, czy niewyobrażalne tarasy solne w Pamukkale. A pogoda? We wrześniu rewelacyjna, 23°C- 27°C.

EGZOTYKA

Afryka dzika? Karaiby? Madagaskar? A może Mauritius? Albo Bali? Lub Emiraty Arabskie? A może jeszcze dalej? W tej sekcji znajdziecie opcje również na cały rok i na każdą porę. I adrenalina Wam skoczy. Niecodziennie, wyjątkowo...

MALTA

Stolica Malty - Valletta jest wnież doskonałym miejscem na kompromis pomiędzy city breakiem a tradycyjnym urlopem na plażach i łonie natury. Stare miasto położone jest nad samym morzem, ale wystarczy udać się trochę poza miasto, aby znaleźć wspaniałe plaże. Brukowane uliczki, stare forty i mnóstwo romantycznych winiarni i restauracji. Średnia temperatura to ok. 25°C.

CYPR

Jeśli wybierzecie się na Cypr, możecie spodziewać się średniej temperatury 24 ºC. Mogą oczywiście być też nieco wyższe, ale to dla nas wystarczająco dużo ciepełka! Sporty wodne i wycieczki na plażę są idealną opcją, bo temperatura wody utrzymuje się znacznie powyżej 20 ºC. Wieczorem robi się nieco chłodniej, więc nie zapomnijcie o lekkiej kurtce!

GRECJA

Trochę hedonizmu nikomu nie zaszkodzi! Grecja to starożytne, skąpane w słońcu ruiny, błękitne niebo, balsamiczne Morze Egejskie docierające do niekończącego się wybrzeża i kultura żyjąca namiętną muzyką, wspaniałą kuchnią i szukającą wrażeń aktywnością. Półwysep, wyspy... Po prostu lećcie tańczyć Greka Zorbę, gdzie najbardziej Wam pasuje. Wrzesień w Grecji to pewniak, temperatura plażowa i do zwiedzania, można wszystko!

PORTUGALIA

Podobnie jak w Hiszpanii, tutaj znajdziecie wszystko czego trzeba, żeby cieszyć się latem we wrześniu. Plaże przy Atlantyku (trochę chłodniej, ale wciąż wybornie), miasta pachnące historią i kulturą, niesamowite zabytki oraz lokalne przysmaki. Portugalia rozkochuje, szczególnie przy dźwiękach fado w Porto, przy ulicznej muzyce w Lizbonie, na plażach w Algarve, czy... na Maderze lub Azorach, dla tych, którzy chcą polecieć nieco dalej i cieszyć się jeszcze lepszym klimatem.

EGIPT

Potężny Nil i wspaniałe zabytki kuszą wielu, by zorganizować wyjazd do Egiptu, podobnie jak urzekająca pustynia i bujna delta. Jeśli dodać do tego tak niesamowitą historię kraju oraz jego kulturę, niewątpliwie Egipt jest marzeniem podróżników. We wrześniu wciąż gorąco, i wciąż fascynująco. Między 21ºC a 36ºC, więc pamiętajcie, żeby się smarować i nie spiec!

MAROKO

Maroko to brama do Afryki i kraj o zawrotnej różnorodności. Znajdziecie tu epickie pasma górskie, starożytne miasta, rozległe pustynie i ciepłą gościnność. Pospacerujcie po gwarnych sukach (targach), podelektujcie się pysznym lokalnym jedzeniem i odwiedźcie wspaniałe ogrody botaniczne Jardin Majorelle w Marakeszu. W całym kraju jest nieskończenie wiele rzeczy do zrobienia, spróbowania, powąchania, posmakowania i zobaczenia! I plażami nie wzgardzicie!