Różne
Pomysł na majówkę: czynne baseny termalne na Podhalu
Udostępnij
Happy friends playing with air lilo ball inside swimming pool - Young people having fun on summer holidays vacation - Travel, holidays, youth lifestyle, friendship and tropical concept

Działają jako centrum rehabilitacji

Gdzie

  • Polska
  • Szaflary

Szczegóły

Kompleks basenów Gorący Potok z gorącą wodą na Podhalu wznowił w zeszły weekend działalność. Baseny i aquaparki zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem są zamknięte, ale Gorący Potok działa pod zmienionymi warunkami.

Jak to możliwe?

Gorąca woda w basenach, jak we wszystkich termach na Podhalu, ma udowodnione właściwości lecznicze i pomaga w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry. Obiekt funkcjonuje w związku z tym jako ośrodek rehabilitacji balneoterapią. Ośrodki rehabilitacyjne w Polsce mogą pozostać otwarte i działać. Wstęp oczywiście jest możliwy z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Konsultacja przed skorzystaniem

Każdy, kto chce się wykąpać po przyjeździe ma konsultację medyczną - powiedział Gorący Potok. Przed wejściem stoi specjalny namiot, gdzie odbywa się konsultacja z rehabilitantami i fizjoterapeutami. Należy im powiedzieć o swoich dolegliwościach, a oni wskażą, do których konkretnie basenów wejść i z jakich masaży skorzystać, by odczuć ulgę.

Zachowane zostają zasady sanitarne

Obsługa Gorącego Potoku dodaje, że w termach obowiązuje limit osób, by zapewnić wszystkim maksimum bezpieczeństwa. Wizyty są zaplanowane tak, by korzystający mieli możliwość zachowywania odpowiedniej odległości od pozostałych gości.

Gorący Potok a inne termy na Podhalu

Oprócz Gorącego Potoku na Podhalu znajduje się pięć podobnych kompleksów, jednak wszystkie pozostają obecnie zamknięte.

Termy Gorący Potok znajdują się we wsi Szaflary. Dojedziecie tam Zakopianką, wyjeżdżając 15 km od Zakopanego.

Cennik Gorącego Potoku TUTAJ

Źródło: Onet

Zdjęcia

  • Pool, Relax, Relaxation

Tagi

KoronawirusWeekendKwiecieńMajMajówka