Impressions and Other Assets/ryanair_airplane_sl9ut0
Różne

❎ Ryanair i koronawirus ❎

Ryanair ponownie oferuje możliwość darmowej zmiany rezerwacji

Jackie_Sparrow
Opublikował/a
Jackie_Sparrow
4.01.2022
Udostępnij

Szczegóły

Aktualizacja z dn. 4 stycznia 2022:

Ryanair ponownie poinformował o ponownej możliwości darmowej zmiany w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych pomiędzy 26 grudnia 2021 a 31 stycznia 2022.

Pasażerowie mogą za darmo przesunąć datę podróży do 30 września 2022. Zmiany lotu należy dokonać co najmniej 7 dni przed pierwotnie zaplanowaną datą wylotu. Mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i cenach produktów.

Zasady i warunki

 • Warunki promocji „Bezpłatna zmiana lotu” zostały określone przez firmę Ryanair Group, Ryanair Dublin Office, Airside Business Park, Swords, Irlandia (zwaną dalej „Ryanair”).

 • Promocja obejmująca bezpłatną zmianę lotu dotyczy wyłącznie rezerwacji dokonanych do 31 stycznia 2022 r.

 • Zmiany lotu należy dokonać co najmniej 7 dni przed pierwotnie zaplanowaną datą wylotu. Wszelkie zmiany dokonane w ciągu 7 dni od pierwotnej daty wylotu będą podlegać standardowej opłacie za zmianę lotu określonej w Tabeli opłat.

 • Jeżeli taryfa powiązana z nowymi datami lotów jest droższa od taryfy zapłaconej za pierwotne daty lotów, wówczas klient jest zobowiązany uiścić stosowną różnicę.

 • W ramach tej promocji nie wolno zmieniać imienia i nazwiska. Wszystkie zmiany imienia i nazwiska podlegają standardowej opłacie za zmianę nazwiska określonej w naszej Tabeli opłat.

 • Kolejne zmiany terminów są dopuszczalne, ale będą podlegać opłacie za zmianę lotu zgodnie z punktem 3.1.5 naszych Ogólnych warunków przewozu, stosownie do przypadku. Jeśli lot na trasie wylotu został już zrealizowany, można dokonać jeszcze jednej zmiany daty lotu powrotnego.

 • Jeśli nie chcesz dokonać zmian lotu dla wszystkich pasażerów w rezerwacji, musisz skontaktować się z działem obsługi klienta Ryanair.

 • W przypadku wcześniejszej rezerwacji miejsc na nowy lot zostaną przydzielone te same miejsca. Jeżeli wykupione miejsca nie będą dostępne, pasażerowie będą mieli możliwość wyboru nowych miejsc. Jeśli nowe wybrane miejsca są droższe, pasażer zostanie obciążony różnicą w cenie.  

 • W razie braku odmiennych postanowień wynikających z obowiązującego prawa, niniejszy Regulamin podlega interpretacji zgodnie z przepisami prawa irlandzkiego.

 • Obowiązują Ogólne warunki przewozu Ryanair.

Źródło: Ryanair

❎❎❎

Aktualizacja z dn. 3 grudnia 2021:

Ryanair ponownie poinformował o ponownej możliwości darmowej zmiany w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych do 11 grudnia 2021. Pasażerowie mogą za darmo przesunąć datę podróży do końca 14 stycznia 2022. Zmiany lotu należy dokonać co najmniej 7 dni przed pierwotnie zaplanowaną datą wylotu. Mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i cenach produktów.

Źródło: Ryanair

Aktualizacja z dn. 1 grudnia 2021:

Ryanair ponownie poinformował o ponownej możliwości darmowej zmiany w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych do 4 grudnia 2021. Pasażerowie mogą za darmo przesunąć datę podróży do końca 14 stycznia 2022. Zmiany lotu należy dokonać co najmniej 7 dni przed pierwotnie zaplanowaną datą wylotu. Mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i cenach produktów.

❎❎

Aktualizacja z dn. 28 maja 2021:

Ryanair ponownie poinformował o przedłużeniu darmowej zmiany w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych do 30 września 2021. Pasażerowie nadal mogą za darmo 2x przesunąć datę podróży do końca grudnia 2021.

Oferta bezpłatnej zmiany dotyczy rezerwacji dokonanych po 10 czerwca 2020. Zmiany lotu należy dokonać co najmniej 7 dni przed pierwotnie zaplanowaną datą wylotu. Mogą mieć zastosowanie różnice w taryfach i cenach produktów.

Brak opłaty za zmianę lotu dotyczy maksymalnie 2 zmian: daty wylotu, daty powrotu lub dat obu lotów albo tras wskazanych na pierwotnej rezerwacji.

Źródło: Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 22 marca 2021:

Ryanair poinformował o przedłużeniu darmowej zmiany w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych do 30 czerwca 2021. Pasażerowie nadal mogą za darmo 2x przesunąć datę podróży do końca października 2021.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 11 marca 2021:

Ryanair poinformował wczoraj o wprowadzeniu funkcji zarządzania dokumentami Covid-19 w swojej aplikacji. W najnowszej wersji aplikacji (3.101.0) znajduje się w niej ta nowa funkcja. Należy wejść w “Moje podróże” następnie wybrać którąś z dostępnych rezerwacji, kliknąć “Zarządzaj” oraz “Prześlij dokumenty koronawirusa”. W aplikacji można zapisać:

 • wynik testu PCR

 • certyfikat szczepienia

 • inne dokumenty wymagane bądź przydatne podczas podróży po Unii Europejskiej latem 2021

Ryanair ma nadzieję, że ​nowa funkcja w aplikacji sprawi, że latem podróże w UE będą bardziej bezproblemowe. Pasażerowie będą mogli bezpiecznie przechowywać w jednym miejscu wszystkie dokumenty podróży i dokumentację Covid-19 w telefonie i w łatwy sposób przedstawić je na lotnisku w dniu podróży.

Dara Brady, Dyrektor Marketingu Ryanair powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia nowej funkcji w aplikacji – zarządzanie dokumentami C-19 jednocześnie przygotowując się na powrót rodzinnych wakacji latem 2021 roku. Wielu klientów Ryanair wybierze się na pierwsze wakacje od ponad roku, stosując się do nowych wytycznych podróży, a nowa funkcja aplikacji Ryanair umożliwi zapisanie i przechowywanie wszystkich dokumentów Covid jak wyniki testów PCR, formularze lokalizacyjne pasażera czy świadectwa szczepień w jednym miejscu bez konieczności drukowania papierowych wersji.

Rozkład lotów Ryanaira na lato 2021 jest już w sprzedaży - z zastrzeżeniem zmieniających się rządowych ograniczeń dotyczących podróżowania. Uważamy, że po zaszczepieniu grup wysokiego ryzyka w UE/ osób starszych do końca maja lub czerwca ograniczenia podróży zostaną złagodzone, popyt na podróże lotnicze ponownie wzrośnie, a tutyści z Europy znów skorzystają z zasłużonych wakacji na plażach Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Grecji. Z niecierpliwością czekamy na powrót naszych klientów i ich rodzin na pokładach naszych samolotów latem 2021 roku.

❎❎

​Aktualizacja z dn. 26 stycznia 2021:

Ryanair dziś (26 stycznia) poinformował o wprowadzeniu zerowej stawki za zmianę w przypadku wszystkich rezerwacji dokonanych do 31 marca 2021. "Możliwe są 2 zmiany w ramach przesunięcia terminu lotu do 31 października 2021.

W świetle ciągle zmieniających się ograniczeń Covid, Ryanair zapewnia klientom więcej elastyczności podczas rezerwacji lotów na Wielkanoc lub lato 2021, kiedy naszym zdaniem podróże lotnicze zostaną ponownie otwarte po udanym wprowadzeniu szczepionek na Covid w Wielkiej Brytanii, Danii i wielu innych państwach UE." - powiedział dziś rzecznik prasowy Ryanaira.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 20 listopada 2020:

Ryanair poinformował dziś o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na grudzień 2020 lub styczeń 2021, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji aż do 30 września 2021 roku. Zmiany można dokonać do 7 dni przed pierwotnie planowaną podróżą.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 23 września 2020:

Ryanair poinformował dziś o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji lotów na październik bądź listopad. Pasażerowie, którzy zarezerwują lot na październik lub listopad będą mogli bezkosztowo zmienić termin lotu aż do 21 marca 2021 roku. Zmiany można dokonać do 7 dni przed pierwotnie planowaną podróżą.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 11 sierpnia 2020:

Ryanair ogłosił dziś rozkład lotów z Polski na zimę 2020/2021. Linia będzie operować na ponad 200 trasach, w tym na 5 nowych:

 • z Gdańska i Krakowa do Billund

 • z Poznania do Lwowa i Manchesteru

 • z Warsazawy Modlin do Charkowa

Rozkład lotów Ryanaira na zimę 2020/2021 obejmuje:

 • nowe trasy

 • więcej lotów do Dublina, Göteborga, Kijowa, Londynu, Oslo i Sztokholmu

 • prawie 700 lotów tygodniowo

Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty aż do marca 2021 w najniższych cenach. Wprowadzone zostały do sprzedaży bilety na podróż z Polski od końca października 2020 do stycznia 2021 roku już od 69 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie do czwartku (13 sierpnia).

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 6 sierpnia 2020:

Ryanair dziś (6 sierpnia) poinformował o przywróceniu 60% pierwotnego rozkładu lotów od 1 sierpnia, po pomyślnym wznowieniu lotów pod koniec czerwca.

"W miarę jak niebo nad Europą staje się coraz bardziej ruchliwe, a zaufanie podróżnych wraca, Ryanair będzie nadal zwiększał częstotliwość lotów przez cały sierpień, obsługując ponad 1600 tras i ponad 11 000 lotów tygodniowo w ramach swojej siatki połączeń. Linia zachęca wszystkich pasażerów do przestrzegania zasad lotów w reżimie sanitarnym, które wprowadzone zostały w maju (obowiązek noszenia maseczek i ograniczona liczba usług bezgotówkowych na pokładach samolotów)."

Z tej okazji Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety już od 69 zł za lot w jedną stronę.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 3 lipca 2020:

Jak podaje Ryanair w swoim komunikacie prasowym: "Ryanair przyspiesza proces zwrotów za bilety! 90% wypłat ma zostać zrealizowanych jeszcze w lipcu."

Linia lotnicza poinformowała dziś o znacznym przyspieszeniu realizacji zwrotu za odwołane loty na skutek decyzji rządów poszczególnych krajów w związku z pandemią koronawirusa.

 • wszystkie wnioski o zwrot za loty w marcu zostały rozpatrzone do 30 czerwca

 • 50% wniosków o zwrot za loty w kwietniu zostało rozpatrzone do 30 czerwca

 • wszystkie pozostałe wnioski o zwrot za loty w kwietniu zostaną rozpatrzone do 15 lipca

 • wszystkie wnioski o zwrot za loty w maju i większość czerwca zostaną rozpatrzone do 31 lipca

 • wszystkie wnioski o zwrot za loty w lipcu i sierpniu zostaną rozpatrzone do 31 sierpnia

Liczby te obejmują pasażerów, którzy zaakceptowali vouchery i możliwość bezpłatnej zmiany terminu lotu na lipiec, sierpień oraz wrzesień. Ryanair wezwał także internetowe biura podróży (OTA), aby podawały dokładne szczegóły ich nieautoryzowanych rezerwacji, aby Ryanair mógł również zająć się tymi wnioskami. Znaczna część zwrotów jest blokowana przez biura podróży wykorzystujące fałszywe adresy email klientów i wirtualne karty kredytowe podczas dokonywania rezerwacji, których nie da się przypisać do konkretnego pasażera. Ryanair wzywa wszystkich klientów, których to dotyczy, a którzy jeszcze nie otrzymali zwrotu, aby skontaktowali się z biurem podróży (OTA) i upewnili się, że biuro to zareaguje na e-mail z powiadomieniem i zacznie współpracować z Ryanairem, aby te wnioski również zostały rozpatrzone.

Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanaira powiedział:

(...) Kolejny raz przekonujemy się, dlaczego potrzebne jest pilne wprowadzenie obowiązku dostarczania liniom lotniczym dokładnych adresów e-mail klientów oraz danych dotyczących płatności, abyśmy mogli szybko i skutecznie rozpatrzeć wnioski o zwrot. Nadal będziemy rozpatrywać wnioski o zwrot tak szybko, jak to możliwe, i zachęcamy wszystkich klientów, którzy jeszcze takich wniosków nie złożyli do zrobienia tego za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta, a my rozpatrzymy je tak szybko, jak to możliwe."

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 15 czerwca 2020:

Ryanair wznawia loty z/do Polski - prawie 200 tras w sprzedaży! Ryanair dziś (15 czerwca) poinformował o wznowieniu lotów na prawie 200 trasach z/do Polski. Już od 1 lipca trasy te staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira.

W związku ze zniesieniem przez Polskę restrykcji Ryanair zachęca do planowania letnich wyjazdów i świętowania faktu, iż Europa z powodzeniem pokonuje jedne z najtrudniejszych czasów. Niektóre trasy będą dostępne w ostatnim tygodniu czerwca.

Pasażerowie z Polski mogą już zarezerwować długo wyczekiwany wyjazd i cieszyć się słońcem i plażą w swoich ulubionych miejscach jak Grecja, Cypr, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania czy Portugalia. Z okazji zniesienia przez Polskę restrykcji, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie już od 89 zł na podróże w lipcu i sierpniu. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać do poniedziałku (22 czerwca).

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 9 czerwca 2020:

RYANAIR ZNOSI OPŁATĘ ZA ZMIANĘ REZERWACJI DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY ZAREZERWUJĄ LOT NA LIPIEC I SIERPIEŃ.

Ryanair poinformował dziś o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na lipiec bądź sierpień, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji.

Ryanair planuje od 1 lipca wykonywać prawie 1000 lotów dziennie. W celu zagwarantowania klientom elastyczności, Ryanair proponuje następujące rozwiązania: Wszyscy pasażerowie, którzy od 10 czerwca dokonają rezerwacji lotu na lipiec bądź sierpień, będą mogli bezkosztowo zmienić termin na dowolny aż do 31 grudnia 2020.

Bezpłatna zmiana rezerwacji dotyczy terminu pod warunkiem zachowania pierwotnej trasy, a podróż musi zostać zakończona w 2020 r.

Źródło: komunikat prasowy Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 12 maja 2020:

Gdy Ryanair ponownie otworzy 40% lotów w swojej sieci sieci tras 1 lipca - będzie zalecać wszystkim pasażerom noszenie maseczek na pokładzie, pasażerowie będą też musieli zgłosić załodze potrzebę skorzystania z toalet, by nie tworzyły się do nich kolejki. Największa niskokosztowa linia lotnicza oświadczyła, że będzie wymagać od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia formularza określającego długość planowanej wizyty i wskazania miejsca pobytu na po wylądowaniu. Informacje te zostaną przekazane rządom krajów Unii Europejskiej w celu umożliwienia monitorowania kwarantanny.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa:

 • ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych

 • odprawa online

 • zapisanie karty pokładowej w smartfonie

 • przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku

 • noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Ryanair utrzyma obsługiwanie swojego "szkieletu" sieci czyli 30 lotów dziennie do końca czerwca, od 1 lipca natomiast rozpocznie obsługę 1000 lotów dziennie.

Oto video dotyczące nowych zasad sanitarnych:

Wszystkie samoloty Ryanair są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, których skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

Źródło: Financial Post i newsletter Ryanair

❎❎

Aktualizacja z dn. 15 kwietnia 2020:

Nieważne czy loty będą kosztowały 99 centów (4,5 PLN), 1,99 EUR (9 PLN), 4,99 EUR (23 PLN) czy 9,99 EUR (45 PLN). Zysk nie jest dla nas na krótką metę rzeczą najważniejszą. Najistotniejsze jest, by piloci i załogi wrócili do pracy, a samoloty mogły ponownie latać. - powiedział wczoraj w rozmowie z agencją Reuters szef Ryanaira.

Michael O’Leary prognozuje, że po po zniesieniu ograniczeń związanych z podróżami lotniczymi w wyniku wirusa rozpocznie się wojna cenowa. W dodatku przewiduje, że przynajmniej część lotów zostanie przywrócona już w czerwcu, za czym pójdą wewnątrzeuropejskie loty na wakacje w lipcu i sierpniu w niezwykle niskich cenach na loty Last Minute.

Ryanair popiera środki bezpieczeństwa takie, jak pomiary temperatury czy maseczki dla załogi i pasażerów, ale sprzeciwia się (oczywiście) apelom IATA, by samoloty latały w 1/3 puste (z pustym środkowym fotelem w każdym rzędzie).

Ponownych zysków szef Ryanaira spodziewa się dopiero w 2021 roku. Przewiduje, że owszem, ceny biletów wciąż będą niskie, ale nadal tanie będzie paliwo, a lotniska będą obniżały swoje opłaty, by stymulować ponowny wzrost ruchu lotniczego. Zapowiada również, że Ryanair będzie miał oczy otwarte, jeśli chodzi o zakupy nowych maszyn spodziewając się w obecnych czasach bardzo atrakcyjnych cen samolotów w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Od ponad 2 tygodni ok. 90% samolotów Ryanaira jest uziemionych - przewoźnik wykonuje obecnie tylko kilkanaście połączeń.

❎❎

Aktualizacja z dn. 30 marca 2020:

Komunikat ze strony Ryanair:

"W związku z faktem, iż większość krajów UE wprowadziła zakazy lotów lub inne ograniczenia, ponad 90% lotów Ryanaira będzie w ciągu najbliższych tygodni uziemionych. Będziemy przestrzegać tych ograniczeń przez cały czas. Współpracujemy z rządami UE, aby utrzymać niektóre połączenia lotnicze, nawet jeśli współczynnik obłożenia lotów (LF) jest bardzo niski.

W dniu dzisiejszym (poniedziałek 30 marca) przedłużamy skrócony rozkład lotów o kolejny tydzień tj. do czwartku 9 kwietnia. Niektóre trasy będą obsługiwane przez Ryanair codziennie, niektóre natomiast raz w tygodniu. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.ryanair.com

Wszystkie nasze samoloty są codziennie dezynfekowane. Przy niskim poziomie obłożenia odległość między pasażerami na pokładzie zostanie zoptymalizowana, a wszyscy pasażerowie powinni w pełni współpracować z naszymi załogami, które w trudnych czasach starają się utrzymać ważne połączenia z/do Irlandii i z/do Wielkiej Brytanii aby ułatwić naszym pasażerom i ich rodzinom poradzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi, które mogą wymagać pilnych podróży w nadchodzących dniach i tygodniach."

❎❎

Aktualizacja z dn. 24 marca 2020:

Linie Ryanair podają do wiadomości w liście zmieszczonym dziś na swojej stronie, że nie spodziewają się, aby w kwietniu i maju odbywały się jakiekolwiek rejsy pasażerskie. Ostateczna decyzja uzależniana jest jednak od oficjalnych rekomendacji rządowych.

W liście, prezes irlandzkich linii - Michael O’Leary, informuje o tym, że swoją flotę pozostawia do dyspozycji rządów krajów EU. Może ona być wykorzystywana do lotów repatriacyjnych, transportu niezbędnego sprzętu medycznego i środków ochrony oraz żywności. Jednocześnie zapewnia, że takie loty odbywają się z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa - samoloty są dezynfekowane. Nie prowadzi się również sprzedaży na pokładzie, aby zminimalizować kontakty międzyludzkie.

Michael O’Leary zapewnia jednocześnie, że pasażerowie, których loty zostały anulowane w ciągu 1-2 tygodni otrzymają wiadomość e-mail z opcjami, jakie im przysługują. Prezes Ryanair apeluje o wyrozumiałość i cierpliwość oraz prosi, aby nie wykonywać telefonów na infolinię w sprawie zwrotów. Grupa, do której należą także Buzz, Lauda i Malta Air zmuszona została do zredukowania liczby pracowników obsługi klienta o 50%. W związku z drastycznym wzrostem liczby zapytań i wniosków ze strony pasażerów, pracownicy są w stanie obsłużyć tylko najpilniejsze przypadki, jak powroty do kraju.

Wszystkie aktualne informacje możecie śledzić na stronie Ryanair.

❎❎

Aktualizacja z dn. 18.03.2020:

Ryanair wysyła oficjalny komunikat o drastycznym ograniczeniu lotów aż o 80% od 18 do 24 marca 2020.

Informuje też oficjalnie, że spodziewa się całkowitego uziemienia swojej floty od 24 marca 2020 (za wyjątkiem bardzo nielicznych lotów Między Wielką Brytanią a Irlandią).

❎❎

Aktualizacja z dn. 16.03.2020:

1. PRAWDOPODOBNE UZIEMIENIE CAŁEJ FLOTY RYANAIRA I ODWOŁANIE WSZYSTKICH LOTÓW

Ryanair odwołał 80% swoich lotów aż do maja i nie wyklucza "całkowitego uziemienia swojej floty" a wyniku panującej sytuacji związanej z koronawirusem.

2. RYANAIR ZNOSI OPŁATĘ ZA ZMIANĘ REZERWACJI DLA WSZYSTKICH PODRÓŻY W KWIETNIU

❎❎

Aktualizacja z dn. 14.03.2020:

GRUPA RYANAIR ODWOŁUJE WSZYSTKIE LOTY Z/DO Z POLSKI OD NIEDZIELI 15 MARCA DO WTORKU 31 MARCA

Oficjalny komunikat Grupy Ryanair:

W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca.

Ryanair kontaktuje się drogą e-mailową ze wszystkimi klientami, których loty anulowano, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i prosi klientów, aby do linii lotniczej nie dzwonili. Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników i klientów jest głównym priorytetem Ryanair. Firma będzie nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosuje się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży. Ryanair Group Airlines szczerze przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tymi ograniczeniami rządu mającymi na celu zwalczanie wirusa Covid-19.

Przypominamy, że dla Polaków, którzy napotykają trudności lub mają pytania co do powrotu do Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalny numer telefonu:

+48 22 523 8880

❎❎

Aktualizacja z dn. 13.03.2020:

Ryanair zdecydował 13 marca 2020, że od dziś aż do 31 marca 2020 włącznie pasażerowie będą mogli bezpłatnie zmienić swoje rezerwacje (dotychczasowe i te wykupione aż do 31 marca 2020). Trzeba będzie jednak oczywiście zapłacić ewentualną różnicę w cenie dotychczasowym a nowym biletem.

Sytuacja nie ma oczywiście zastosowania do rezerwacji na odwołane loty. Osoby mające bilety na takie loty mają oczywiście prawo do zwrotu pieniędzy za bilety lub bezpłatnego przeniesienia na alternatywny lot Ryanairem.

Informacja znajduje się na Twitterze przewoźnika.

Staramy się zbierać i prezentować Wam wszystkie informacje dot. koronawirusa, które mogą być istotne dla podróżnych z Polski. Poniżej znajdziecie kilka informacji nt. aktualnych działań Ryanaira w Polsce i Europie.

Póki co linie Ryanair nie podają wiele informacji. Będziemy aktualizować ten wpis jeśli tylko uda się czegoś dowiedzieć.

OSTRZEŻENIE

Na stronie Ryanaira znajduje się ostrzeżenie dot. koronawirusa. Obecnie niewiele się tam znajduje, ale linia obiecuje, że informacje będą aktualizowane na bieżąco.

"Ryanair w związku z wirusem Covid-19 został zmuszony do odwołania do 25% wszystkich włoskich lotów krótkodystansowych na okres trzech tygodni od 17 marca do 8 kwietnia.

Wszyscy klienci, których loty zostały anulowane zostali powiadamiani e-mailem i SMS-em i mają możliwość uzyskania zwrotu wpłaconej kwoty albo zmiany daty lub trasy podróży."

Znacząco rośnie liczba osób, które nie stawiły się na swój lot.

Ryanair odwołał część połączeń do i z Włoch i za te loty pasażerowie otrzymają pełen zwrot kosztów.

RYANAIR I BOEING MAX 737 200

Linie lotnicze Ryanair uziemiły na jakiś czas nowe samoloty Boeing Max 737 200. Samoloty miały zostać uruchomione w kwietniu, jednak już dziś wiadomo, że data ta zostanie przesunięta. Każda osoba, która zakupiła bilet na lot, który miał być obsługiwany tymi samolotami (czyli loty od kwietnia i później), ma prawo zwrotu kosztów, jednak dopiero w przypadku gdy pojawi się już na lotnisku. Powodem jest to, że Ryanair nie wyznaczył jeszcze tras, które miały być obsługiwane tą maszyną i takie informacje będzie można uzyskać dopiero po stawieniu się na odprawę.

To jednak dopiero wstępna propozycja (wciąż nie potwierdzona). Linia obiecuje, że postara się poinformować pasażerów Max 737 200 wcześniej o możliwej zmianie lotu.

Nie jest to duże pocieszenie, ale być może pozwoli niektórym z Was odzyskać pieniądze za stracony lot.

Najlepsze informacje otrzymacie bezpośrednio od przewoźnika. Na stronie linii znajduje się formularz kontaktowy.

Tagi

EuropaKoronawirusStyczeńWinter