Od dzisiaj też łagodzenie restrykcji wewnątrz kraju
Świetna wiadomość z ostatniej chwili dla wielbicieli tanich tureckich All Inclusivów, leżącego na 2 kontynentach Stambułu, romantycznej Kapadocji czy bielutkiego Pamukkale!
Turcja złagodziła od dziś (1.06) zasady wjazdu dla turystów. Bez testu do Turcji wjadą:
osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia najpóźniej 14 dni przed datą wjazdu do kraju
oraz osoby, które przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (fakt ten także trzeba potwierdzić odpowiednim dokumentem np. zaświadczeniem pobranym z Internetowego Konta Pacjenta)
Pozostali turyści nadal muszą wykonać przed wyjazdem do Turcji test PCR (najwcześniej 72 godziny przed przyjazdem) lub antygenowy (najwcześniej na 48 godzin przed przyjazdem). Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci do 6. r.ż.
Dodatkowo w ciągu 72 godzin przed podróżą do Turcji trzeba wypełnić formularz informacyjny, który należy okazać przewoźnikowi w formie papierowej lub elektronicznej przed lotem.
Bez względu na zaszczepienie lub bycie ozdrowieńcem testy pozostają obowiązkowe dla osób przybywających do Turcji z Wielkiej Brytanii, Egiptu, Iranu i Singapuru.
W przypadku pobytu w Afganistanie, Bangladeszu, Brazylii, Indiach, Nepalu, Pakistanie, Sri Lance i RPA przybywających obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. 14. dnia test będzie wykonany ponownie, jeśli okaże się ujemny, podróżny będzie mógł opuścić miejsce izolacji.
Turcja łagodzi też obostrzenia obowiązujące w kraju i wprowadzone w związku z nasileniem fali zachorowań w poprzednich tygodniach. Ponownie otwarto restauracje i kawiarnie, które obecnie mogą działać w trybie stacjonarnym od poniedziałku do soboty (w niedziele tylko na wynos). Nadal obowiązuje godzina policyjna w godz. 22 do 5 rano w dni powszednie i od soboty od godz. 22 do poniedziałku do godz. 5 rano.
Większość tych ograniczeń nie dotyczy jednak turystów, którzy mogą swobodnie przemieszczać się także np. w godzinach nocnych.
Źródło: RP.pl
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .
W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .