Różne
Turcja bez testu dla zaszczepionych i ozdrowieńców
Udostępnij
Asia, Istanbul, Turkey

Od dzisiaj też łagodzenie restrykcji wewnątrz kraju

Szczegóły

Świetna wiadomość z ostatniej chwili dla wielbicieli tanich tureckich All Inclusivów, leżącego na 2 kontynentach Stambułu, romantycznej Kapadocji czy bielutkiego Pamukkale!

Turcja złagodziła od dziś (1.06) zasady wjazdu dla turystów. Bez testu do Turcji wjadą:

  • osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia najpóźniej 14 dni przed datą wjazdu do kraju

  • oraz osoby, które przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy (fakt ten także trzeba potwierdzić odpowiednim dokumentem np. zaświadczeniem pobranym z Internetowego Konta Pacjenta)

Warunki do pozostałych turystów

Pozostali turyści nadal muszą wykonać przed wyjazdem do Turcji test PCR (najwcześniej 72 godziny przed przyjazdem) lub antygenowy (najwcześniej na 48 godzin przed przyjazdem). Z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu zwolnione są dzieci do 6. r.ż.

Dodatkowo w ciągu 72 godzin przed podróżą do Turcji trzeba wypełnić formularz informacyjny, który należy okazać przewoźnikowi w formie papierowej lub elektronicznej przed lotem.

Bez względu na zaszczepienie lub bycie ozdrowieńcem testy pozostają obowiązkowe dla osób przybywających do Turcji z Wielkiej Brytanii, Egiptu, Iranu i Singapuru.

W przypadku pobytu w Afganistanie, Bangladeszu, Brazylii, Indiach, Nepalu, Pakistanie, Sri Lance i RPA przybywających obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. 14. dnia test będzie wykonany ponownie, jeśli okaże się ujemny, podróżny będzie mógł opuścić miejsce izolacji.

Łagodzenie restrykcji w Turcji

Turcja łagodzi też obostrzenia obowiązujące w kraju i wprowadzone w związku z nasileniem fali zachorowań w poprzednich tygodniach. Ponownie otwarto restauracje i kawiarnie, które obecnie mogą działać w trybie stacjonarnym od poniedziałku do soboty (w niedziele tylko na wynos). Nadal obowiązuje godzina policyjna w godz. 22 do 5 rano w dni powszednie i od soboty od godz. 22 do poniedziałku do godz. 5 rano.

Większość tych ograniczeń nie dotyczy jednak turystów, którzy mogą swobodnie przemieszczać się także np. w godzinach nocnych.

Źródło: RP.pl

Zdjęcia

  • Asia, Marmaris, Muğla
  • Iztuzu Beach, Dalyan, Turkey
  • Asia, Istanbul, Turkey
  • Asia, Istanbul, Turkey
  • Asia, Marmaris, Muğla
  • Architecture, Asia, Building

Tagi

KoronawirusCzerwiecBoże Ciało