WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Balloon, happiness, happy
Ta oferta jest nieaktualna.
Różne

World Happiness Report

W tych krajach żyją najszczęśliwsi ludzie! Dowiedz się, na którym miejscu znalazła się Polska!

Opublikował/a
Agata·22.04.2021
Zapisz
Udostępnij

Co roku Organizacja Narodów Zjednoczonych publikuje World Happiness Report zawierający listę najszczęśliwszych krajów świata. Czy zgadlibyście, które kraje znalazły się na szczycie listy? Na którym miejscu znalazła się także Polska?

Szczegóły

Świat nadal boryka się z pandemią Covid-19, co ma duży wpływ na poziom szczęścia wszystkich ludzi na świecie. Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała swój coroczny Raport na temat szczęścia na świecie - czwarty rok z rzędu Finlandia została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie.

Raport ten zawiera ranking 149 krajów z całego świata badając poziom zadowolenia ich obywateli. W tegorocznym raporcie skupiono się na pandemii i jej przeżywaniu przez ludność, uwzględniając następujące zmienne:

  • PKB na mieszkańca

  • Poczucie wolności

  • Zaufanie

  • Oczekiwana długość życia w zdrowiu

  • Pomoc socjalna

  • Hojność

W pierwszej dziesiątce tego rankingu znalazły się następujące kraje:

1. Finlandia

2. Dania

3. Szwajcaria

4. Islandia

5. Holandia

6. Norwegia

7. Szwecja

8. Luksemburg

9. Nowa Zelandia

10. Austria.

Polska uplasowała się na 44 miejscu.

Rok 2020 był dla wszystkich bardzo trudny, badacze również przyjrzeli się temu, ale stwierdzili tylko niewielkie zmiany w reakcjach mieszkańców, aby oszacować własny poziom szczęścia. Niestety, czynniki takie jak strach i niepewność wzrosły w wyniku kryzysu związanego z korona wirusem, ale ogólny dobrobyt ludności nie uległ znacznemu pogorszeniu.

Autorzy badania tłumaczą to między innymi faktem, że pandemia postrzegana jest jako „zagrożenie, które każdemu szkodzi, a które w istocie doprowadziło do wzrostu solidarności i empatii”.

Zgłoś wątpliwości prawne