WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Chernobyl
Ta oferta ma już kilka dni i dostępność oraz ceny mogły się już zmienić.
Różne

Kiedy możliwe były wyjazdy do Czarnobyla ☢️

To były nietypowe wyprawy dla stalkerów!

Opublikował/a
Jackie Sparrow·26.04.2024
Zapisz
Udostępnij

26 kwietnia 1986 roku wydarzyła się jedna z największych katastrof jądrowych w historii, nastąpił wybuch reaktora przy Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w Prypeci.

Dziś to opuszczone miejsce jest mocno strzeżone i obsadzone wojskiem. Do tego puste miasto służy za poligon do ćwiczeń walki na ciasnym terenie.

A kiedyś było celem wizyt fotografów i amatorów ekstremalnych przygód.... W Zonie było też aż troje z naszych Piratów!

Gdzie

  • Czarnobyl
  • Fukushima
  • Białoruś

Szczegóły

W Polsce znajduje się najlepsze na świecie biuro zajmujące się wyprawami właśnie do takich ekstremalnych miejsc - Napromieniowani.pl! Choć dziś nieco zmienili profil. Po wybuchu wojny zajmowali się pomocą humanitarną na rzecz samosiołów, czyli mieszkańców Zony, którzy nigdy nie dali się wysiedlić.

Kilkoro z naszych Piratów zdążyło odwiedzić Strefę Wykluczenia, zobaczyć Arkę, pomnik bohaterskich strażaków, którzy zapłacili życiem, ale uratowali tysiące istnień...

Czy ktoś z was był? Pochwalcie się w komentarzu!

W samym Czarnobylu jest inaczej, niż ludzie sobie wyobrażają. Są tam dwa hotele, w których amatorzy mocnych wrażeń mogą nocować, są sklepy i restauracje. Przed wojną mieszkało tam sezonowo nawet do kilku tysięcy osób, głównie pracowników Strefy, ochrony oraz osób budujących zabezpiecznia wokół promieniującego reaktora.

Nasi Piraci byli na miejscu, przeżywali i fotografowali. Nasz kapitan opisał życie ostatnich mieszkańców Prypeci oraz historię wysiedleńców, których udało mu się poznać. Inna Piratka również opisała swoje przygody w Czarnobylu, ale po wybuchu wojny niestety usunęła je już ze swojej strony. Zajrzyjcie tam jednak po więcej inspirujących treści.

Inne opcje

Działalność Napromieniowanych.pl skupia się nie tylko na wyprawach. Są oni również współtwórcami niezwykłych filmów:

Zdjęcia

Tagi

Nietypowe
Zgłoś wątpliwości prawne