Różne
Zaszczepieni polecą na Cypr bez testu i kwarantanny
Udostępnij
Cyprus, Europe, Pafos

Pozostali nadal z testami PCR

Szczegóły

10 maja 2021 uległy zmianie zasady przylotu do Republiki Cypryjskiej dla osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. Pasażerowie z 65 krajów na całym świecie posiadający świadectwo szczepienia przeciwko koronawirusowi są zwolnieni z konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 i z odbywania kwarantanny.

Lista krajów obejmuje kraje strefy Schengen, Wielką Brytanię, ZEA, USA, Kanadę, Izrael, Katar, Egipt, Nową Zelandię i Australię.

Niezaszczepieni z testem

Osoby niezaszczepione przybywające z Polski (która znajduje się obecnie w "czerwonej" strefie zagrożenia Covid-19 wg cypryjskiego rządu) mogą jak do tej pory okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Po przylocie należy poddać się (na własny koszt) drugiemu testowi PCR na lotnisku i pozostawać w samoizolacji do chwili otrzymania jego wyniku. Ceny testów na cypryjskich lotniskach wynoszą to 30 EUR w Larnace i 32 EUR w Pafos.

Warunki wjazdu

Warunkiem wjazdu jest, jak do tej pory, rejestracja na stronie Cyprus Flight Pass i załadowanie na Cyprus Flight Pass zeskanowanego zaświadczenia (po angielsku) o przyjęciu całości szczepionki. Musi to być jeden z preparatów zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków lub rosyjski Sputnik V. Ułatwienie to będzie obowiązywało od dnia przyjęcia wszystkich wymaganych dawek szczepionki.
Za weryfikację autentyczności zaświadczenia odpowiedzialność ponoszą służby straży granicznej w kraju wylotu. Podróżny ponosi oczywiście odpowiedzialność za ewentualne podanie nieprawdziwych informacji i w takim przypadku będzie podlegał karze po przylocie na Cypr.

Cypr pozostawia sobie możliwość losowego testowania przybywających podróżnych, nawet jeśli są zaszczepieni. Wszyscy podróżni, również zaszczepieni, są zobowiązani do stosowania i przestrzegania wszelkich pozostałych procedur bezpieczeństwa. Więcej szczegółów.

Źródło: rp.pl, schengenvisainfo.com

Zdjęcia

  • Cyprus, Europe, Turkish Republic of Northern Cyprus
  • Coastline, Cyprus, Paphos
  • Cyprus, Taverna
  • Cyprus, Oikos
  • Arminou Tróodos mountains cyprus
  • Cyprus, Europe, Land
  • Architecture, Building, Coast

Tagi

KoronawirusMaj