WakacyjniPiraci
Profile

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania, dostarczać spersonalizowane treści i analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuj wszystko”, zgadzasz się na to i wyrażasz zgodę na udostępnianie tych informacji stronom trzecim oraz na przetwarzanie Twoich danych w USA. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj tu: .

W każdej chwili możesz dostosować swoje preferencje. Jeśli odmówisz, będziemy używać tylko niezbędnych plików cookie i niestety nie będziesz otrzymywać żadnych spersonalizowanych treści. By odmówić .

Architecture, Building, Castle

Niemcy znoszą od jutra restrykcje i wprowadzają miesięczny bilet za 9 EUR na cały kraj!

Od jutra (1 czerwca 2022) duże zmiany u naszych zachodnich sąsiadów! Nie tylko zacznie obowiązywać (przez cały czerwiec, lipiec i sierpień) miesięczny bilet za 9 EUR (szczegóły tutaj), ale również osoby podróżujące do Niemiec nie będą już musiały udowadniać, że są zaszczepieni, są ozdrowieńcami lub mają negatywny wynik testu. Zniesiony zostanie obowiązek okazywania jakiejkolwiek dokumentacji covidowej.

Opublikował/a
Jackie Sparrow·19.09.2023
Udostępnij

Zniesienie obostrzeń w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi już od maja zrezygnowali z wielu obostrzeń - m.in. obowiązku noszenia maseczek (obowiązują nadal już tylko w transporcie publicznych i placówkach medycznych. Od 1 czerwca nie będzie już obowiązku okazywania dokumentów związanych z koronawirusem przy wjeżdżaniu do kraju. Taka sytuacja ma zostać utrzymana do końca sierpnia, potem możliwe, ze część ograniczeń zostanie przywrócona w związku z przewidywaną kolejną falą zachorowań na COVID-19 jesienią.

Na razie nie jest jasne czy i jakie ograniczenia będą obowiązywać od września. Mogą zostać przywrócone zaostrzone przepisy dla osób wjeżdżających z obszarów "zagrożonych wirusem". Warto jednak pamiętać, że od początku marca 2022 żaden kraj nie figurował na niemieckiej liście "wysokiego ryzyka".

Źródło: TVN24

Bilet za 9 EUR w całych Niemczech

Przez cały czerwiec, lipiec i sierpień będzie można poruszać się po całych Niemczech komunikacją miejską i regionalną kupując miesięczny bilet za 9 EUR. Bilet uprawnia do przejazdów pociągami regionalnymi RB, RE, metrem, kolejkami miejskimi, autobusami miejskimi, tramwajami, a w niektórych miastach (jak np. Berlin) również promami komunikacji miejskiej.

Bilet nie uprawnia natomiast do przejazdów szybkimi pociągami IC, EC, ICE oraz autobusami dalekobieżnymi.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Wyjazdy do Niemiec

Zgłoś wątpliwości prawne